gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 550 nieuwe woningen in Varsseveld, wijk moet aandoen als park

300f3c1746a31078ba543a41b3a822d4

In de nieuwbouwwijk de Tuit in Varsseveld worden er de komende jaren 566 nieuwe woningen gebouwd. Ongeveer 60% van de woningen zit in de betaalbare sector, dit betekent dat ze onder de 355 duizend euro zitten. 10% wordt sociale huur. De wijk wordt gebouwd in de hoek tussen de A18 en de N18. Bijzonder aan deze wijk is de lage woningdichtheid waardoor het moet aandoen als een park. In 2025 moeten de eerste woningen opgeleverd worden.

Bart Sollman |
“Er is jarenlang weinig gebeurd in Varsseveld qua woningbouw. De woningmarkt zit daar ook echt op slot”, zegt verantwoordelijk wethouder Ben Hiddinga. Dat is dan ook één van de redenen om een gigantische hoeveelheid woningen juist in Varsseveld bij te bouwen. Ondanks de grote vraag naar woningen, wordt het gebied niet volgebouwd. Frank Maas, stedenbouwkundige vond dit dan ook een heel bijzonder project om aan te mogen werken: “We werken met 15 tot 20 woningen per hectare, dat zie je normaal alleen in villawijken. Dit op deze manier is echt bijzonder.”

De wijkinrichting is een zogenaamde Achterhoekse landschapswijk. Een wijk met veel ruimte, groen en minder bestrating. Het is de eerste wijk in de regio die volgens dit plan wordt ingericht. “Deze wijk is daardoor ook heel milieuvriendelijk en klimaatadaptief”, zegt Maas. De erfafscheidingen zijn natuurlijk met bijvoorbeeld boomstammetjes of takken. Ook de parkeerplaatsen zijn mogelijk half verhard. “Hierdoor voelt de wijk meer aan als een park dan een nieuwe woonwijk. We gaan naar een vorm van anders wonen toe”, aldus Maas. De variatie in woningtypes is dan ook groot van seniorenwoningen tot houtskelet en van appartementen tot hofjes in de vorm van een hoeve.

Ook woningen onder 2,5 ton
In de wijk komen er ook een aantal woningen onder de tweeënhalve ton beschikbaar. De gemeente hoopt dit te regelen met de doelgroepenverordening betaalbare woningen. Ze willen hiermee onder andere bouwbedrijven dwingen om ook goedkope woningen te bouwen. Volgens wethouder Hiddinga kunnen er nog makkelijk woningen voor dat bedrag gebouwd worden. “Je ziet dat de energie-, en materiaalkosten weer dalen, de prijzen dalen echter nog niet. Dat betekent dat er dus meer aan de strijkstok blijft hangen. Misschien moeten we er als gemeente maar voor zorgen dat we die strijkstok een stukje korter maken.” De verordening kan daar zeker bij helpen volgens de gemeente. Hiddinga: “Ik wil gewoon het beste voor onze inwoners. Ze moeten stoppen met te veel betalen voor woningen. Je moet ook lekker kunnen leven en niet alleen maar werken om je woning te kunnen betalen.”

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.