gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 550 nieuwe woningen in Varsseveld, wijk moet aandoen als park

300f3c1746a31078ba543a41b3a822d4

In de nieuwbouwwijk de Tuit in Varsseveld worden er de komende jaren 566 nieuwe woningen gebouwd. Ongeveer 60% van de woningen zit in de betaalbare sector, dit betekent dat ze onder de 355 duizend euro zitten. 10% wordt sociale huur. De wijk wordt gebouwd in de hoek tussen de A18 en de N18. Bijzonder aan deze wijk is de lage woningdichtheid waardoor het moet aandoen als een park. In 2025 moeten de eerste woningen opgeleverd worden.

Bart Sollman |
“Er is jarenlang weinig gebeurd in Varsseveld qua woningbouw. De woningmarkt zit daar ook echt op slot”, zegt verantwoordelijk wethouder Ben Hiddinga. Dat is dan ook één van de redenen om een gigantische hoeveelheid woningen juist in Varsseveld bij te bouwen. Ondanks de grote vraag naar woningen, wordt het gebied niet volgebouwd. Frank Maas, stedenbouwkundige vond dit dan ook een heel bijzonder project om aan te mogen werken: “We werken met 15 tot 20 woningen per hectare, dat zie je normaal alleen in villawijken. Dit op deze manier is echt bijzonder.”

De wijkinrichting is een zogenaamde Achterhoekse landschapswijk. Een wijk met veel ruimte, groen en minder bestrating. Het is de eerste wijk in de regio die volgens dit plan wordt ingericht. “Deze wijk is daardoor ook heel milieuvriendelijk en klimaatadaptief”, zegt Maas. De erfafscheidingen zijn natuurlijk met bijvoorbeeld boomstammetjes of takken. Ook de parkeerplaatsen zijn mogelijk half verhard. “Hierdoor voelt de wijk meer aan als een park dan een nieuwe woonwijk. We gaan naar een vorm van anders wonen toe”, aldus Maas. De variatie in woningtypes is dan ook groot van seniorenwoningen tot houtskelet en van appartementen tot hofjes in de vorm van een hoeve.

Ook woningen onder 2,5 ton
In de wijk komen er ook een aantal woningen onder de tweeënhalve ton beschikbaar. De gemeente hoopt dit te regelen met de doelgroepenverordening betaalbare woningen. Ze willen hiermee onder andere bouwbedrijven dwingen om ook goedkope woningen te bouwen. Volgens wethouder Hiddinga kunnen er nog makkelijk woningen voor dat bedrag gebouwd worden. “Je ziet dat de energie-, en materiaalkosten weer dalen, de prijzen dalen echter nog niet. Dat betekent dat er dus meer aan de strijkstok blijft hangen. Misschien moeten we er als gemeente maar voor zorgen dat we die strijkstok een stukje korter maken.” De verordening kan daar zeker bij helpen volgens de gemeente. Hiddinga: “Ik wil gewoon het beste voor onze inwoners. Ze moeten stoppen met te veel betalen voor woningen. Je moet ook lekker kunnen leven en niet alleen maar werken om je woning te kunnen betalen.”

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

Slagersmes

Man aangehouden voor zware mishandeling na steekincident met slagersmes in Ulft

Een persoon is donderdagochtend aangehouden voor zware mishandeling in Ulft. De verdachte viel een vrachtwagenchauffeur met een slagersmes aan.

Ondertekening Ned:D politiediensten

Samenwerking Nederlandse en Duitse politie krijgen stevigere basis

Nederlandse en Duitse agenten werken in de grensstreek al langer samen, zoals gezamenlijke patrouilles op de Bocholtse kermis of de politiegrenspost in Dinxperlo. Maar de overeenkomst die woensdag in Zevenaar is ondertekend, gaat over een breder mandaat, waar de Duitse Bondspolitie, NRW en de Koninklijke Marechaussee en het politiedistrict Oost-Nederland werkbaar kunnen samenwerken in een groter grensgebied dat grenst aan Noordrijn-Westfalen.

SportGorsselGLD

Gorssel zoekt nieuwe manieren om zorg bereikbaar te houden

De landelijke recordpoging buiten bewegen ging niet door vanwege de hitte, maar op het plein voor Den Oldenhof in Gorssel werd wel gewoon gesport. Voor Zorgzaam Gorssel was de ochtend vooral een manier om inwoners met elkaar in contact te brengen. Dat is volgens de initiatiefnemers hard nodig in een dorp waar de gemiddelde leeftijd inmiddels 63 jaar is.

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.