gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 550 nieuwe woningen in Varsseveld, wijk moet aandoen als park

300f3c1746a31078ba543a41b3a822d4

In de nieuwbouwwijk de Tuit in Varsseveld worden er de komende jaren 566 nieuwe woningen gebouwd. Ongeveer 60% van de woningen zit in de betaalbare sector, dit betekent dat ze onder de 355 duizend euro zitten. 10% wordt sociale huur. De wijk wordt gebouwd in de hoek tussen de A18 en de N18. Bijzonder aan deze wijk is de lage woningdichtheid waardoor het moet aandoen als een park. In 2025 moeten de eerste woningen opgeleverd worden.

Bart Sollman |
“Er is jarenlang weinig gebeurd in Varsseveld qua woningbouw. De woningmarkt zit daar ook echt op slot”, zegt verantwoordelijk wethouder Ben Hiddinga. Dat is dan ook één van de redenen om een gigantische hoeveelheid woningen juist in Varsseveld bij te bouwen. Ondanks de grote vraag naar woningen, wordt het gebied niet volgebouwd. Frank Maas, stedenbouwkundige vond dit dan ook een heel bijzonder project om aan te mogen werken: “We werken met 15 tot 20 woningen per hectare, dat zie je normaal alleen in villawijken. Dit op deze manier is echt bijzonder.”

De wijkinrichting is een zogenaamde Achterhoekse landschapswijk. Een wijk met veel ruimte, groen en minder bestrating. Het is de eerste wijk in de regio die volgens dit plan wordt ingericht. “Deze wijk is daardoor ook heel milieuvriendelijk en klimaatadaptief”, zegt Maas. De erfafscheidingen zijn natuurlijk met bijvoorbeeld boomstammetjes of takken. Ook de parkeerplaatsen zijn mogelijk half verhard. “Hierdoor voelt de wijk meer aan als een park dan een nieuwe woonwijk. We gaan naar een vorm van anders wonen toe”, aldus Maas. De variatie in woningtypes is dan ook groot van seniorenwoningen tot houtskelet en van appartementen tot hofjes in de vorm van een hoeve.

Ook woningen onder 2,5 ton
In de wijk komen er ook een aantal woningen onder de tweeënhalve ton beschikbaar. De gemeente hoopt dit te regelen met de doelgroepenverordening betaalbare woningen. Ze willen hiermee onder andere bouwbedrijven dwingen om ook goedkope woningen te bouwen. Volgens wethouder Hiddinga kunnen er nog makkelijk woningen voor dat bedrag gebouwd worden. “Je ziet dat de energie-, en materiaalkosten weer dalen, de prijzen dalen echter nog niet. Dat betekent dat er dus meer aan de strijkstok blijft hangen. Misschien moeten we er als gemeente maar voor zorgen dat we die strijkstok een stukje korter maken.” De verordening kan daar zeker bij helpen volgens de gemeente. Hiddinga: “Ik wil gewoon het beste voor onze inwoners. Ze moeten stoppen met te veel betalen voor woningen. Je moet ook lekker kunnen leven en niet alleen maar werken om je woning te kunnen betalen.”

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.