gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roy Polman: 'Als De Vries mij terrorist noemt, is hij zelf een dictator'

b392fa2cec88887be577c2f3ddf43a4c.jpg

De actiegroep Geen azc in Montferland heeft voor de raadsvergadering van donderdagavond een burgerinitiatief ingediend, met als doel écht mee te mogen praten over de komst van een azc in Didam. Een kleine 200 inwoners hebben dit initiatief ondertekend. Roy Polman, woordvoerder van de actiegroep, heeft al vaker aangegeven dat de hele gang van zaken met de gemeente, en de manier waarop burgemeester De Vries over hen spreekt, hem frustreert.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"We zijn zo klaar met burgemeester De Vries. Hij noemt ons terreur. Als De Vries mij terrorist noemt, is hij zelf een dictator", zegt Polman. In het raadsberaad vorige week informeerde de burgemeester, naar aanleiding van raadsvragen, de raadsleden over de inloopavonden om mee te praten over het azc. De Vries heeft besloten om de fysieke avonden te schrappen en te vervangen door digitale bijeenkomsten. "De sfeer bij het protest op 3 februari was grimmig. Het verhaal dat ik op de achterbank van een auto ben weggegaan, is inmiddels wel bekend", aldus De Vries.

Polman ziet de gebeurtenissen op 3 februari anders. "Er waren nog maar een paar man aanwezig. De hondenbegeleider van de politie, kwam zich nog melden, maar die mocht van de wijkagent naar huis. Er was echt niks meer aan de hand." Toch moeten de protesten nu verlopen volgens het demonstratierecht. "De burgemeester is bevoegd om aan te geven waar de demonstratie plaatsvindt. Ik wijs een plek aan waar ze samen mogen komen", zei de burgemeester tijdens de vergadering. Donderdagavond is er een omheind vak op het grasveld voor Gouden Handen in 's-Heerenberg gemaakt, waar de groep kan staan.

Polman wilde graag met De Vries in gesprek over de situatie. Hier stelde de burgervader wel voorwaarden aan, die de Didammer in het verkeerde keelgat schoten: "Ik moest eerst publiekelijk mijn excuses aanbieden voor wat er op 3 februari gebeurd is. Er is helemaal niets bijzonders gebeurd."

Vreedzaam protest
"We roepen ook steeds op tot een vreedzaam protest. Het is tot nu toe iedere keer nog vreedzaam verlopen. Er is geen geweld gebruikt. Er is natuurlijk een keer vuurwerk afgestoken, maar daar distantiëren we ons als groep van. We hebben die raadsleden die daar last van hadden namens ons zelfs een bloemetje gestuurd", zegt Polman.

De Vries blijft echter waakzaam: "Als ik de ontwikkelingen van de laatste tijd zie, lijkt het alsof de groep gemotiveerd wordt door wat er in Sint-Michielsgestel en andere gemeenten die een azc willen, gebeurt. Ik laat me in mijn laatste weken niet uit het veld slaan door dergelijke terreur van een kleine groep. Ze proberen iedere keer weer het proces te frustreren."

Terreur
Het woord terreur stuit Polman echt tegen de borst. "Als burger word je weggezet als terrorist. Daar word ik echt heel erg boos van. Hij gaat te ver." Hij zegt dan ook dat er leugens over hem verspreid worden: "Hij maakt me zwart. Hij heeft mensen wijsgemaakt dat ik geschorst ben bij de schutterij, daar is echt niets van waar."

Burgerinitiatief
Hoewel het burgerinitiatief donderdag wel op de agenda staat, mag er niet worden ingesproken door de groep. Ze voldoen niet aan alle juridische eisen. Zelf had de groep ook enkele eisen, maar daar gaat de burgemeester niet mee akkoord. "In de brief staat dat ze vijftig mensen mee willen nemen. Daar pas ik voor, dat we weer toestanden krijgen waarbij u als raadslid niet normaal uw werk kunt doen."

Voor de raadsvergadering krijgen twee leden van de actiegroep een moment om de raad toe te spreken in het voorportaal bij Gouden Handen. De inloopavonden blijven voorlopig online, behalve voor mensen die digitaal niet vaardig zijn. Dinsdagavond licht de gemeente de resultaten van de enquête toe.

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.