gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roy Polman: 'Als De Vries mij terrorist noemt, is hij zelf een dictator'

b392fa2cec88887be577c2f3ddf43a4c

De actiegroep Geen azc in Montferland heeft voor de raadsvergadering van donderdagavond een burgerinitiatief ingediend, met als doel écht mee te mogen praten over de komst van een azc in Didam. Een kleine 200 inwoners hebben dit initiatief ondertekend. Roy Polman, woordvoerder van de actiegroep, heeft al vaker aangegeven dat de hele gang van zaken met de gemeente, en de manier waarop burgemeester De Vries over hen spreekt, hem frustreert.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"We zijn zo klaar met burgemeester De Vries. Hij noemt ons terreur. Als De Vries mij terrorist noemt, is hij zelf een dictator", zegt Polman. In het raadsberaad vorige week informeerde de burgemeester, naar aanleiding van raadsvragen, de raadsleden over de inloopavonden om mee te praten over het azc. De Vries heeft besloten om de fysieke avonden te schrappen en te vervangen door digitale bijeenkomsten. "De sfeer bij het protest op 3 februari was grimmig. Het verhaal dat ik op de achterbank van een auto ben weggegaan, is inmiddels wel bekend", aldus De Vries.

Polman ziet de gebeurtenissen op 3 februari anders. "Er waren nog maar een paar man aanwezig. De hondenbegeleider van de politie, kwam zich nog melden, maar die mocht van de wijkagent naar huis. Er was echt niks meer aan de hand." Toch moeten de protesten nu verlopen volgens het demonstratierecht. "De burgemeester is bevoegd om aan te geven waar de demonstratie plaatsvindt. Ik wijs een plek aan waar ze samen mogen komen", zei de burgemeester tijdens de vergadering. Donderdagavond is er een omheind vak op het grasveld voor Gouden Handen in 's-Heerenberg gemaakt, waar de groep kan staan.

Polman wilde graag met De Vries in gesprek over de situatie. Hier stelde de burgervader wel voorwaarden aan, die de Didammer in het verkeerde keelgat schoten: "Ik moest eerst publiekelijk mijn excuses aanbieden voor wat er op 3 februari gebeurd is. Er is helemaal niets bijzonders gebeurd."

Vreedzaam protest
"We roepen ook steeds op tot een vreedzaam protest. Het is tot nu toe iedere keer nog vreedzaam verlopen. Er is geen geweld gebruikt. Er is natuurlijk een keer vuurwerk afgestoken, maar daar distantiëren we ons als groep van. We hebben die raadsleden die daar last van hadden namens ons zelfs een bloemetje gestuurd", zegt Polman.

De Vries blijft echter waakzaam: "Als ik de ontwikkelingen van de laatste tijd zie, lijkt het alsof de groep gemotiveerd wordt door wat er in Sint-Michielsgestel en andere gemeenten die een azc willen, gebeurt. Ik laat me in mijn laatste weken niet uit het veld slaan door dergelijke terreur van een kleine groep. Ze proberen iedere keer weer het proces te frustreren."

Terreur
Het woord terreur stuit Polman echt tegen de borst. "Als burger word je weggezet als terrorist. Daar word ik echt heel erg boos van. Hij gaat te ver." Hij zegt dan ook dat er leugens over hem verspreid worden: "Hij maakt me zwart. Hij heeft mensen wijsgemaakt dat ik geschorst ben bij de schutterij, daar is echt niets van waar."

Burgerinitiatief
Hoewel het burgerinitiatief donderdag wel op de agenda staat, mag er niet worden ingesproken door de groep. Ze voldoen niet aan alle juridische eisen. Zelf had de groep ook enkele eisen, maar daar gaat de burgemeester niet mee akkoord. "In de brief staat dat ze vijftig mensen mee willen nemen. Daar pas ik voor, dat we weer toestanden krijgen waarbij u als raadslid niet normaal uw werk kunt doen."

Voor de raadsvergadering krijgen twee leden van de actiegroep een moment om de raad toe te spreken in het voorportaal bij Gouden Handen. De inloopavonden blijven voorlopig online, behalve voor mensen die digitaal niet vaardig zijn. Dinsdagavond licht de gemeente de resultaten van de enquête toe.

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.