gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rolstoelers Oude IJsselstreek niet meer de klos dankzij Onbeperkt Meedoen

5ae11c43dcb403ae8d0c222f90f38853.jpg

Met een rammelende maag naar een restaurant waar je vervolgens niet aan tafel kunt, omdat de rolstoel er niet onder past. De werkgroep Onbeperkt Meedoen in Oude IJsselstreek heeft er een even simpele als geniale oplossing voor: klosjes onder de tafelpoten. Restaurants uit de gemeente melden zich, maar ook restaurants van buiten de gemeente.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Dan kom je in een restaurant en is de tafel te laag of er zit een balkje voor, waardoor je met de rolstoel niet onder de tafel kunt”, zegt initiatiefnemer Roy Splithof. “Ik kom wel eens in Suderwick in een restaurant en daar staan tafels op stenen. Heel logisch en simpel. Op die manier kan de werkgroep klossen maken.”

De dagbesteding van Wagu fabriceert de klossen. Die worden opgebouwd uit lagen hout; de vierkantjes worden op elkaar gelijmd en geniet. Enerzijds omdat die werkwijze arbeidsintensiever is. Anderzijds omdat het afzagen van balk moet gebeuren met een grote zag en daar mogen cliënten niet aan werken. Arne Klein Goldewijk is van de mensen van Wagu die de klosjes in elkaar zetten. “Ik niet ze vast en doe er lak op, en daarna gaat er zand op”, zegt Klein Goldewijk.

De vraag naar de klosjes komt niet alleen uit Oude IJsselstreek. “Restaurants uit Heteren en Winterswijk hebben ernaar gevraagd“, zegt Splithof. “Ja, we zijn Oude IJsselstreek, maar vinden inclusie belangrijk. Tegen een kleine vergoeding willen we iedereen helpen.”

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.