gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rolstoelers Oude IJsselstreek niet meer de klos dankzij Onbeperkt Meedoen

5ae11c43dcb403ae8d0c222f90f38853

Met een rammelende maag naar een restaurant waar je vervolgens niet aan tafel kunt, omdat de rolstoel er niet onder past. De werkgroep Onbeperkt Meedoen in Oude IJsselstreek heeft er een even simpele als geniale oplossing voor: klosjes onder de tafelpoten. Restaurants uit de gemeente melden zich, maar ook restaurants van buiten de gemeente.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Dan kom je in een restaurant en is de tafel te laag of er zit een balkje voor, waardoor je met de rolstoel niet onder de tafel kunt”, zegt initiatiefnemer Roy Splithof. “Ik kom wel eens in Suderwick in een restaurant en daar staan tafels op stenen. Heel logisch en simpel. Op die manier kan de werkgroep klossen maken.”

De dagbesteding van Wagu fabriceert de klossen. Die worden opgebouwd uit lagen hout; de vierkantjes worden op elkaar gelijmd en geniet. Enerzijds omdat die werkwijze arbeidsintensiever is. Anderzijds omdat het afzagen van balk moet gebeuren met een grote zag en daar mogen cliënten niet aan werken. Arne Klein Goldewijk is van de mensen van Wagu die de klosjes in elkaar zetten. “Ik niet ze vast en doe er lak op, en daarna gaat er zand op”, zegt Klein Goldewijk.

De vraag naar de klosjes komt niet alleen uit Oude IJsselstreek. “Restaurants uit Heteren en Winterswijk hebben ernaar gevraagd“, zegt Splithof. “Ja, we zijn Oude IJsselstreek, maar vinden inclusie belangrijk. Tegen een kleine vergoeding willen we iedereen helpen.”

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.