gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rob Mos per direct ontslagen als wethouder door raad Montferland

145c4e6d84b8c2136b31dcbd4cb42a95

De raad heeft donderdagavond besloten om Rob Mos met onmiddellijke ingang te ontslaan uit zijn functie van wethouder. Mos is dinsdag geopereerd en heeft de raadsleden daarom gevraagd om uitstel van het besluit, maar daar heeft de raad geen gehoor aan gegeven.

Charlotte van de Kant |
"Vanavond is kortom een formaliteit, die hoe ongelukkig de timing ook is, afgehandeld moet worden", geeft burgemeester Harry de Vries aan. Met een stemming, zestien stemmen voor en acht stemmen tegen, is Mos daarna per direct ontslagen als wethouder. Mos laat weten het te betreuren dat hij niet de kans heeft gekregen om met de raad hierover in gesprek te gaan. "Ik heb geen enkele reden gehoord, die is ook niet aangegeven”, vertelt Mos. “Er is gewoon in z’n algemeenheid gezegd dat ze het vertrouwen opzeggen in het college en vervolgens worden drie van de vier wethouders weer aangesteld. Alleen ik moest eruit, zeg dan het vertrouwen in mij op, dan is dat in ieder geval duidelijk. Ik ben zeer ongelukkig met deze situatie."

Ook Freddy van Dijken van D66 haalt het ontbreken van een reden aan. “Als je iemand ontslag geeft, mag je ook verwachten dat daar een inhoudelijke onderbouwing bij zit”, vertelt Van Dijken. “Ik hoor graag van andere partijen waarom de heer Mos ontslagen wordt, want één ding kan ik de heer Mos meegeven, hij heeft wél werk verzet. Iets wat zijn collega’s niet hebben gedaan, wat is het dan zuur dat die collega’s wel blijven zitten.”

Nieuwe college
Mos was op 11 mei vanwege ziekte ook niet aanwezig bij het installeren van het nieuwe college. “Toen wilden ze mij niet ontslaan, omdat ze het niet chique vonden om mij tijdens mijn ziekte te ontslaan. Dat doe je gewoon niet”, vertelt Mos. Toch heeft de raad nu wel het besluit genomen. “Ik heb hier niet om gevraagd, niet om mijn ontslag en zeker niet om mijn niertransplantatie.” In het raadsbesluit staat omschreven dat de raad dit besluit heeft genomen, omdat Mos zelf geen ontslag heeft genomen en ook niet kenbaar heeft gemaakt dat hij van plan was om dat te gaan doen. Formeel waren er op dat moment vijf wethouders, waarvan vier aan het werk in het college. "Dat is een bestuurlijk ongewenste situatie”, geeft Martin Som van de VVD aan.

Toekomst
Wat Mos hierna gaat doen is nog niet duidelijk. “Als ik hersteld ben dan ga ik met mijn fractie in gesprek, ik hoop dat ik dan weer een plek in de raad terugkrijg. Dan ben ik bereid om de komende twee jaar sterk oppositie te voeren voor Montferland en over drie jaar wil ik terugkomen. Dan komt Helder sterker terug.”

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.