gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rijk steunt Doetinchem met bijna 20 miljoen voor groei naar 70.000 inwoners

9c1cad3bb8a61185635bf56fdd2259b6

De gemeente Doetinchem heeft een flinke financiële impuls gekregen om haar groeiambitie naar 70.000 inwoners in 2036 te realiseren. Vanuit het Rijk ontvangt de stadsgemeente een bijdrage van bijna 20 miljoen euro. Met dat geld worden mobiliteitsmaatregelen die bijdragen aan het versnellen van de woningbouwontwikkeling medegefinancierd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Het is een gigantische impuls voor de mobiliteitsopgaven waar we al aan werkten’, zegt wethouder Rens Steintjes. ‘Met dit bedrag kunnen we de woningbouw voor onze groeiambitie naar 70.000 inwoners in 2036 versnellen, en tegelijkertijd zorgen dat onze infrastructuur daar ook op ingericht is. Het is mooi om te zien dat het Rijk met deze regeling ook oog heeft voor mobiliteitsopgaven in de regio’s.’ De miljoenenbijdrage komt naar Doetinchem dankzij een plan dat de gemeente indiende voor de versnelde realisatie van bijna 2000 woningen.

Naast de bouwambities wil Doetinchem investeren in de herinrichting van de centrumring, waar ook een belangrijk deel van het geld naartoe gaat. ‘Uit eerder onderzoek naar onze centrumring bleek dat we niet eens zozeer nieuwe wegen nodig hebben voor onze groeiambitie, maar juist onze bestaande wegen anders moeten gaan inrichten en gebruiken. Bijvoorbeeld het omvormen van vijf rotondes op de centrumring naar kruisingen met verkeerslichten. De gemeenteraad had daarvoor gelukkig al budget beschikbaar gesteld in de nieuwe begroting’, aldus Steintjes.

Stationsgebied op de schop
Ook het stationsgebied krijgt een flinke opknapbeurt. Daar wordt onder meer voorbereid op de komst van de RegioExpress, de nieuwe sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem.

Volgens de gemeente moeten alle aanpassingen rond het station bijdragen aan een duurzame en snelle verbinding tussen de Randstad en de Gelderse regio’s.

Rond het stationsgebied verrijst bovendien de nieuwe woonwijk Spoorzone, waar maximaal 2500 woningen gepland staan. Ter ondersteuning daarvan worden nieuwe fietsvoorzieningen aangelegd, komt er een voetgangerstunnel en wordt een nieuw busstation gebouwd.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.