Ulft, Nederland
Terug

Reiger uit Hengelo rijdt met gloednieuwe service truck mee met Dakar Rally

7a1b8e5065811b273d70b7e2dcbd5254.jpg

Zes medewerkers van Reiger Suspension uit Hengelo reizen momenteel mee met de Dakar Rally in Saudi-Arabië. Met een gloednieuwe service truck volgen zij de rally-coureurs door de uitgestrekte woestijn om hen bij te staan waar nodig.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het gaat goed, we zijn nu de tweede week gestart van de rally”, zegt Zelhemmer Ruben Koskamp. “Wij zijn hier aanwezig om onze klanten te ondersteunen en te zorgen dat ze zonder problemen de finishlijn kunnen halen.” Reiger Suspension is een bedrijf uit Hengelo die marktleider is in schokdempers voor off-roadvoertuigen, te herkennen aan de glanzende paarse kleur. “Het is geweldig om tussen mensen te zijn die willen winnen. Iedereen is hier met één doel; zo goed mogelijk presteren”, zegt Koskamp.

Voorheen ging het team van Reiger met het vliegtuig naar de Dakar-rally, enkel bepakt met een rugzak. Eenmaal op locatie reisden zij mee met de teams. Dit jaar gooien zij het echter over een andere boeg. “Wij hebben nu een eigen truck aangeschaft om service vanuit één punt in de bivak (Kampplaats red.) te kunnen leveren. Daarnaast hebben wij ook een Jeep om mensen te kunnen vervoeren”, zegt de medewerker van Reiger. “Wij hebben heel veel klanten, voor ons is het mooi om mee te strijden met de winst en de etappes te winnen. Het belangrijkste is wel dat de klant tevreden is.”

Route
En om zo goed mogelijk te kunnen presteren heeft Reiger dit jaar een gloednieuwe service truck uitgerust met vier werkstations aangeschaft. De truck is vervolgens naar Barcelona gereden, waar hij per boot naar Jeddah in Saudi-Arabië werd vervoerd. Vervolgens zijn de zes medewerkers van Reiger Suspension naar Bisha gereden, waar de Dakar is begonnen.

Minder werkzaamheden
Met nog vier dagen te gaan breekt het makkelijkere stuk aan voor de monteurs. “We gaan nu langzaam verder naar het zuiden, dat betekent voor de deelnemers meer duinen”, zegt Koskamp. “Voor ons betekent het warmere nachten en beter weer. Tot nu toe verloopt alles goed.” Naast dat het voor de monteurs van Reiger Suspension betekent dat het ’s nachts wat aangenamer is, hebben ze door de duinen ook iets minder reparatiewerkzaamheden. “In andere etappes heb je paden met stenen en andere dingen waaraan ze de auto kunnen beschadigen. De duinen zijn over het algemeen minder belastend voor de auto’s en onze schokdempers”, zegt Koskamp.

In alle naden zand
Maar houdt zo’n truck uitgerust met allerlei technische snufjes ook de oneindige hoeveelheid zand buiten? “Dat was de eerste week een uitdaging. Bij de eerste bivak hadden wij heel veel last van zandstormen”, zegt Koskamp. “De werkplekken zijn goed afgesloten, daar kunnen wij het zand gelukkig buiten houden. In de andere kieren en naden zit het vol zand.” Volgens de Zelhemmer is de Dakar een stuk leuker dan de gewone werkzaamheden op de zaak. “Hier zie je echt waarvoor de schokdempers worden gebruikt.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

638305782_1312823540877198_6015577299916269800_n.jpg

Koeien omgekomen bij stalbrand Heelweg

Bij een uitslaande stalbrand aan de Spul Harensweg in Heelweg zijn zondagochtend meerdere koeien omgekomen. De brandweer kon wel voorkomen dat de brand oversloeg naar een andere schuur en een woonhuis.

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder fractievoorzitter van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.