gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

REGIO8 sluit aan bij actiedag voor Oekraïne

b191d706de9efcac84f83b7904dc0206

Radiozender REGIO8 sluit maandag aan bij de landelijke actiedag van Giro555 voor Oekraïne. Gedurende de dag wordt aandacht besteed aan regionale hulpacties, ook wordt gesproken met andere betrokkenen over de situatie in het Oost-Europese land.

Jasper Hazelaar |
"Wij vinden het belangrijk om ook op onze zender een podium te bieden aan alle acties die zijn opgezet om getroffenen door de oorlog te helpen", aldus redactiecoördinator Jasper Hazelaar van REGIO8. "Daarom geven we binnen de bestaande programmering ruim baan. Het leed in Oekraïne grijpt namelijk ook veel mensen in de Achterhoek aan." Gedurende de dag zijn onder meer Erna Mecking uit Ulft, Veronika Rohozkina uit Didam en Ton Heebing uit Laag-Keppel te gast om te spreken over verschillende acties die zijn opgestart in de regio.

Daarnaast wordt er gesproken over de situatie in Oekraïne zelf met Mart de Kruif, voormalig commandant van de Landstrijdkrachten en voormalig De Graafschap-voetballer Ruslan Valeev, hij zet zich momenteel vanuit Düsseldorf in voor zijn landgenoten. Ook komen politici uit de regio aan het woord, waaronder burgemeester Otwin van Dijk van Oude IJsselstreek. Zij gaan onder meer in op de opvang van vluchtelingen uit het Oost-Europese land hier in de regio.

Weten hoe jij kan helpen? Kijk dan op de website van Giro555 voor meer informatie over onder meer donaties en acties.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 09.09.48

Geen gewonden bij frontale botsing bij Lievelde

Bij een frontale botsing tussen twee personenauto’s in Lievelde zijn woensdagochtend wonder boven wonder geen gewonden gevallen. Door de harde botsing zijn beide auto’s flink beschadigd.

arrivabus2

Bushaltes tussen Doetinchem en Zutphen vervallen: pendelbussen worden ingezet

Tussen Doetinchem en Zutphen vervallen bushaltes op lijn 28 van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni. Dat vanwege grootschalig onderhoud aan de N314. Arriva, de aanbieder van openbaar vervoer, zorgt voor pendelbussen van en naar het gemeentehuis in Hengelo en een aangepaste dienstregeling.