gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad Doetinchem stemt in met opvang voor daklozen aan Amphionstraat

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Foto: REGIO8

De gemeenteraad van Doetinchem heeft donderdagavond ingestemd met de komst van een opvanglocatie voor dak- en thuislozen in het voormalige GGNet-kantoorpand aan de Amphionstraat. Daarmee komt een einde aan de lange zoektocht naar een permanente opvanglocatie. De raad stemde unaniem in met het besluit.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

De nieuwe locatie vervangt onder meer de opvang aan de Ambachtstraat bij station Doetinchem. Die locatie wordt na sluiting gesloopt. Volgens de gemeente en zorgorganisatie IrisZorg was het vinden van een vaste plek dringend nodig, omdat anders op korte termijn een tekort aan opvangplekken zou ontstaan.

In het pand aan de Amphionstraat komt een 24-uursopvang met 24 nachtopvangplekken. Tijdens koude winterperiodes kan de capaciteit tijdelijk worden uitgebreid met acht extra plekken. Doordat het om een 24-uursvoorziening gaat, hoeven bewoners overdag niet meer de straat op. Volgens IrisZorg draagt dit bij aan meer rust in de omgeving en een betere doorstroom naar zelfstandig wonen.

Discussie over bestemmingsplan
Hoewel de gemeenteraad het plan heeft goedgekeurd, was er nog discussie over de ruimtelijke regels en de vraag of het plan wel binnen het huidige bestemmingsplan past. Een naastgelegen grondeigenaar stelt dat een 24-uursopvang mogelijk niet past binnen het geldende bestemmingsplan en heeft aangekondigd juridische stappen te overwegen zodra het plan wordt uitgevoerd.

Volgens de grondeigenaar staat het bestemmingsplan wel maatschappelijke opvang toe, maar geen 24-uursvoorziening waar dak- en thuislozen met bijvoorbeeld verslavingsproblemen of een justitieel verleden ook begeleiding en zorg krijgen. In het bestemmingsplan is niet duidelijk omschreven wat precies onder ‘maatschappelijke voorzieningen’ of ‘24-uurs begeleid wonen’ valt. Daardoor verschillen juristen van mening: de één vindt dat de geplande opvang binnen de regels past, de ander uit zijn twijfels.

In een brief aan het college, opgesteld door een advocatenkantoor namens de grondeigenaar, wordt daarnaast gesteld dat de opvang gevolgen kan hebben voor geplande woningbouw in de buurt. Het gaat om een project van circa 83 woningen. Volgens de grondeigenaar komt dit mogelijk in gevaar als de opvanglocatie doorgaat. Ook geeft de grondeigenaar aan niet actief te zijn betrokken bij de planvorming.

Wethouder Giesen liet weten dat de gemeente juridisch advies heeft ingewonnen bij een extern advocatenkantoor. Volgens haar ziet dat kantoor geen belemmeringen. 'Het gaat om een daklozenopvang en niet om een woonlocatie', aldus de wethouder.

Over de bezwaren in de brieven van de advocaten zegt Giesen in gesprek te gaan met de betrokken partijen.

Veiligheid en beheer centraal
De gemeenteraad benadrukte dat veiligheid en goed beheer cruciale voorwaarden zijn voor de nieuwe opvanglocatie. Om signalen en zorgen uit de buurt snel te kunnen bespreken, wordt een buurtbeheercommissie opgericht. In deze commissie gaan omwonenden, de gemeente, de politie en IrisZorg structureel met elkaar in gesprek.

Volgens wethouder Giesen is de commissie al in oprichting. Zij verwijst naar eerdere ervaringen bij opvanglocatie Bergzicht. “Tijdens de bijeenkomsten van de buurtbeheercommissie bij Bergzicht zagen we dat er, na aanvankelijke frustratie, meer begrip ontstond”, aldus Giesen. “Daarom willen we dit ook organiseren bij de nieuwe locatie.”

Ook kwam raadslid Maarten Hebels van D66 met een concreet voorstel voor een buurtconciërge. Iemand die zich inzet om de veiligheid te verbeteren en mogelijke zorgen van de buurt en betrokkenen makkelijker bespreekbaar te maken. Wethouder Giesen gaf vervolgens aan dit in de buurtbeheerscommissie mee te willen nemen.

Lees ook

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.

stemmen potlood.jpg

Inwoners Doetinchem ontvangen dubbele stempas, gemeente werkt aan oplossing

Een aantal inwoners van de gemeente Doetinchem heeft door een onbekende fout niet één, maar twee stempassen in de brievenbus gekregen. Het is nog niet duidelijk bij hoeveel inwoners de dubbele levering heeft plaatsgevonden.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 09.33.57.jpeg

Auto in sloot bij Winterswijk Huppel: bestuurder naar politiebureau

Een personenauto is woensdagavond in de sloot beland langs de Vredenseweg in de Winterswijkse buurtschap Huppel. De bestuurder belandde na een bocht in de sloot, maar raakte niet gewond.

ophokplicht0.jpg

Vogelgriep bij pluimveebedrijf Neede: 97.450 kippen geruimd

In Neede, in de gemeente Berkelland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf. Ongeveer 97.450 hennen op de locatie worden gedood om verspreiding van het virus te voorkomen. Daartoe heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten.

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.