gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad Doetinchem stemt in met opvang voor daklozen aan Amphionstraat

Daklozenopvang Doetinchem

Foto: REGIO8

De gemeenteraad van Doetinchem heeft donderdagavond ingestemd met de komst van een opvanglocatie voor dak- en thuislozen in het voormalige GGNet-kantoorpand aan de Amphionstraat. Daarmee komt een einde aan de lange zoektocht naar een permanente opvanglocatie. De raad stemde unaniem in met het besluit.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

De nieuwe locatie vervangt onder meer de opvang aan de Ambachtstraat bij station Doetinchem. Die locatie wordt na sluiting gesloopt. Volgens de gemeente en zorgorganisatie IrisZorg was het vinden van een vaste plek dringend nodig, omdat anders op korte termijn een tekort aan opvangplekken zou ontstaan.

In het pand aan de Amphionstraat komt een 24-uursopvang met 24 nachtopvangplekken. Tijdens koude winterperiodes kan de capaciteit tijdelijk worden uitgebreid met acht extra plekken. Doordat het om een 24-uursvoorziening gaat, hoeven bewoners overdag niet meer de straat op. Volgens IrisZorg draagt dit bij aan meer rust in de omgeving en een betere doorstroom naar zelfstandig wonen.

Discussie over bestemmingsplan
Hoewel de gemeenteraad het plan heeft goedgekeurd, was er nog discussie over de ruimtelijke regels en de vraag of het plan wel binnen het huidige bestemmingsplan past. Een naastgelegen grondeigenaar stelt dat een 24-uursopvang mogelijk niet past binnen het geldende bestemmingsplan en heeft aangekondigd juridische stappen te overwegen zodra het plan wordt uitgevoerd.

Volgens de grondeigenaar staat het bestemmingsplan wel maatschappelijke opvang toe, maar geen 24-uursvoorziening waar dak- en thuislozen met bijvoorbeeld verslavingsproblemen of een justitieel verleden ook begeleiding en zorg krijgen. In het bestemmingsplan is niet duidelijk omschreven wat precies onder ‘maatschappelijke voorzieningen’ of ‘24-uurs begeleid wonen’ valt. Daardoor verschillen juristen van mening: de één vindt dat de geplande opvang binnen de regels past, de ander uit zijn twijfels.

In een brief aan het college, opgesteld door een advocatenkantoor namens de grondeigenaar, wordt daarnaast gesteld dat de opvang gevolgen kan hebben voor geplande woningbouw in de buurt. Het gaat om een project van circa 83 woningen. Volgens de grondeigenaar komt dit mogelijk in gevaar als de opvanglocatie doorgaat. Ook geeft de grondeigenaar aan niet actief te zijn betrokken bij de planvorming.

Wethouder Giesen liet weten dat de gemeente juridisch advies heeft ingewonnen bij een extern advocatenkantoor. Volgens haar ziet dat kantoor geen belemmeringen. 'Het gaat om een daklozenopvang en niet om een woonlocatie', aldus de wethouder.

Over de bezwaren in de brieven van de advocaten zegt Giesen in gesprek te gaan met de betrokken partijen.

Veiligheid en beheer centraal
De gemeenteraad benadrukte dat veiligheid en goed beheer cruciale voorwaarden zijn voor de nieuwe opvanglocatie. Om signalen en zorgen uit de buurt snel te kunnen bespreken, wordt een buurtbeheercommissie opgericht. In deze commissie gaan omwonenden, de gemeente, de politie en IrisZorg structureel met elkaar in gesprek.

Volgens wethouder Giesen is de commissie al in oprichting. Zij verwijst naar eerdere ervaringen bij opvanglocatie Bergzicht. “Tijdens de bijeenkomsten van de buurtbeheercommissie bij Bergzicht zagen we dat er, na aanvankelijke frustratie, meer begrip ontstond”, aldus Giesen. “Daarom willen we dit ook organiseren bij de nieuwe locatie.”

Ook kwam raadslid Maarten Hebels van D66 met een concreet voorstel voor een buurtconciërge. Iemand die zich inzet om de veiligheid te verbeteren en mogelijke zorgen van de buurt en betrokkenen makkelijker bespreekbaar te maken. Wethouder Giesen gaf vervolgens aan dit in de buurtbeheerscommissie mee te willen nemen.

Lees ook

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.