gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad Bronckhorst blij met woningbouwplan Hengelo

4243ef4fb362f62e7ead88a6cc9e240d

De gemeenteraad van Bronckhorst kijkt positief naar het woningbouwplan voor de Hiddinkseweide. De raadsleden willen de ruimtelijke visie voor de geplande woonwijk in Hengelo nog wel in de raad bespreken omdat het een controversieel onderwerp is, zo bleek donderdag tijdens de politieke avond.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Maar dat het een bespreekstuk is in de raad, hoeft niet te zeggen dat we daar discussie over gaan hebben", aldus Marcel Westerink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB). Alle aanwezige raadsleden keken positief naar de plannen, vooral het uitgebreide onderzoek dat vooraf is gedaan werd geprezen. Zo zei Johanna Bergevoet van de PvdA: "Er is zorgvuldig naar natuur en water gekeken, en er is rekening gehouden met geschiedenis van het gebied." Toch heerste er onder een aantal insprekers ook een gevoel van frustratie, omwonenden uitten al langer hun zorgen over de plannen voor 180 woningen.

Inspreker Wim de Jager, een van de omwonenden, gaf aan dat de bewering van wethouder Emmeke Gosselink, dat het Waterschap Rijn en IJssel het eens is met de beoogde bouwlocatie, niet klopt. 'In alle overleggen hebben wij duidelijk aangegeven dat wij als waterschap bouwen op zulke locaties niet moeten willen', liet het waterschap in een mail, die ook in handen is van REGIO8, weten. De wethouder countert de aantijging: "Wij kennen deze mail niet. De conclusies in deze fase van het project zijn in goede samenwerking met het waterschap tot stand gekomen."

SAB-rapport
Ook het SAB-rapport van Bronckhorst, waarin mogelijke bouwlocaties worden vergeleken, werd in twijfel getrokken door de inspreker. "Het lijkt vooralsnog geen SAB-rapport te zijn", vindt De Jager. "De directie van SAB wil de authenticiteit van het rapport niet bevestigen." De Jager vraagt zich af of de gemeente het SAB-logo aan het rapport heeft toegevoegd. 'Uiteraard klopt dit niet en ik neem dan ook afstand van deze uitspraak. SAB is een onafhankelijk bureau', laat wethouder Gosselink in reactie weten. 'Ik vind het spijtig dat er zo over ons gedacht wordt.'

Positief tegengeluid
Ondanks dat een aantal insprekers niet tevreden is met de wijze van handelen van de gemeente, klonk er ook een positief tegengeluid. "Het stoort mij en vele anderen dat er door een aantal omwonenden hele rookgordijnen worden opgetrokken, er is een veel grotere stille groep die wel voor de woningen is", gaf inspreker Martin Harmsen aan. "Door alle vertraging worden de woningen duurder. Bouwers, bouwen maar!" Wethouder Gosselink stelt het op prijs dat dit tegengeluid er is: 'Wij waarderen het dat er ook mensen opstaan en de moeite nemen om dit geluid publiekelijk uit te spreken.'

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.