gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad Bronckhorst blij met woningbouwplan Hengelo

4243ef4fb362f62e7ead88a6cc9e240d

De gemeenteraad van Bronckhorst kijkt positief naar het woningbouwplan voor de Hiddinkseweide. De raadsleden willen de ruimtelijke visie voor de geplande woonwijk in Hengelo nog wel in de raad bespreken omdat het een controversieel onderwerp is, zo bleek donderdag tijdens de politieke avond.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Maar dat het een bespreekstuk is in de raad, hoeft niet te zeggen dat we daar discussie over gaan hebben", aldus Marcel Westerink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB). Alle aanwezige raadsleden keken positief naar de plannen, vooral het uitgebreide onderzoek dat vooraf is gedaan werd geprezen. Zo zei Johanna Bergevoet van de PvdA: "Er is zorgvuldig naar natuur en water gekeken, en er is rekening gehouden met geschiedenis van het gebied." Toch heerste er onder een aantal insprekers ook een gevoel van frustratie, omwonenden uitten al langer hun zorgen over de plannen voor 180 woningen.

Inspreker Wim de Jager, een van de omwonenden, gaf aan dat de bewering van wethouder Emmeke Gosselink, dat het Waterschap Rijn en IJssel het eens is met de beoogde bouwlocatie, niet klopt. 'In alle overleggen hebben wij duidelijk aangegeven dat wij als waterschap bouwen op zulke locaties niet moeten willen', liet het waterschap in een mail, die ook in handen is van REGIO8, weten. De wethouder countert de aantijging: "Wij kennen deze mail niet. De conclusies in deze fase van het project zijn in goede samenwerking met het waterschap tot stand gekomen."

SAB-rapport
Ook het SAB-rapport van Bronckhorst, waarin mogelijke bouwlocaties worden vergeleken, werd in twijfel getrokken door de inspreker. "Het lijkt vooralsnog geen SAB-rapport te zijn", vindt De Jager. "De directie van SAB wil de authenticiteit van het rapport niet bevestigen." De Jager vraagt zich af of de gemeente het SAB-logo aan het rapport heeft toegevoegd. 'Uiteraard klopt dit niet en ik neem dan ook afstand van deze uitspraak. SAB is een onafhankelijk bureau', laat wethouder Gosselink in reactie weten. 'Ik vind het spijtig dat er zo over ons gedacht wordt.'

Positief tegengeluid
Ondanks dat een aantal insprekers niet tevreden is met de wijze van handelen van de gemeente, klonk er ook een positief tegengeluid. "Het stoort mij en vele anderen dat er door een aantal omwonenden hele rookgordijnen worden opgetrokken, er is een veel grotere stille groep die wel voor de woningen is", gaf inspreker Martin Harmsen aan. "Door alle vertraging worden de woningen duurder. Bouwers, bouwen maar!" Wethouder Gosselink stelt het op prijs dat dit tegengeluid er is: 'Wij waarderen het dat er ook mensen opstaan en de moeite nemen om dit geluid publiekelijk uit te spreken.'

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.