gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Publieks- én juryprijs 27e carnavalskrakertrofee gaan naar Azewijn

b8a29df374ab8c8307c2c66b7290a5c1

Twee inzendingen uit Azewijn gingen er met de prijzen vandoor op het carnavalskrakertrofeegala. De jury vond ‘Carnaval zit in mien bloed’ van Frank en Tomàs het beste nummer. De publieksfavoriet tijdens het uitverkochte gala was ‘De Prins’, van de Vossenjagers.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
Hoewel het de derde keer is dat de trofee op een gala-avond werd uitgereikt, was er dit jaar toch iets nieuws. Nooit eerder mocht het publiek ook een prijs uitreiking. Alle aanwezige prinsen en prinsessen mochten hun stem uitbrengen. Waar de jury vaak gaat voor een ouderwets carnavalsliedje in het dialect, gingen de hoogheden dit jaar voor een wat moderner nummer.

Het grote voorbeeld voor de organisatie is het LVK, dé Limburgse carnavalskrakerwedstrijd. Hier komen duizenden carnavalisten samen om te genieten van dialectliedjes. Met een uitverkochte zaal in Ulft gaat het langzaam die kant op. “We moeten klein beginnen, dat hebben we nu gedaan. Het wordt steeds groter”, zegt een trotse organisator Jos Cornelissen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.