gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Protest tegen AZC in Didam verloopt rustig

e3da394b6236bc6719330b5e427ece3d

Het protest tegen de komst van een AZC in Didam, voorafgaand aan de raadsvergadering in 's-Heerenberg, is donderdagavond rustig verlopen. Enkele tientallen actievoerders verzamelden zich voor Gouden Handen, waar de Montferlandse gemeenteraad vergadert. Waar er bij het vorige protest nog vuurwerk werd afgestoken, verliep het ditmaal zonder incidenten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Op de agenda van de raadsvergadering stond het participatie- en communicatieplan voor de komst van een asielzoekerscentrum in Didam. De actiegroep, onder leiding van Roy Polman, benadrukte vooraf echt een vreedzaam protest te willen. Polman riep op om potten en pannen mee te nemen naar het protest om lawaai te maken. Er waren echter weinig potten en pannen te zien. Het protest verliep rustig en vreedzaam. Raadsleden konden zonder problemen naar binnen, en iedereen hield zich netjes aan de spelregels.

Het protest kreeg veel media-aandacht. Meerdere cameraploegen wisten de weg naar Montferland te vinden. Polman heeft namens de actiegroep een petitie aangeboden aan burgemeester Harry de Vries. Ruim 1.100 inwoners hebben de petitie getekend. Het doel? Een pas op de plaats, en het liefst helemaal geen AZC in Montferland. De actiegroep riep ook op tot een referendum over de komst van een AZC.

Lees ook

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.