Ulft, Netherlands

Promotiekoorts loopt op bij De Graafschap

De promotiekoorts rond De Graafschap loopt voorzichtig op richting de return tegen FC Eindhoven van vrijdagavond. De ploeg van trainer Jan Vreman wordt gesteund door een vol uitvak in Noord-Brabant en hoopt na het 1-1 gelijkspel de volgende ronde te bereiken.
Jasper Hazelaar | 13 mei 2022 16:29 | Aangepast op 13 mei 2022 16:29
“Het feit is dat we gewoon een hele goede prestatie moeten leveren”, zegt Vreman. “Als we dat voor elkaar krijgen, ga je gewoon een ronde verder. Ik hoop daarop.” In de supermarkt wordt aanvoerder Ted van de Pavert regelmatig herinnerd aan wat er op het spel staat: “Als je een boodschap doet ben je wel iets meer tijd kwijt, maar dat is alleen maar hartstikke mooi.” Vreman tempert de promotiekoorts wel: “Het is wel heel voorbarig, maar als je deze periode goed speelt, op het juiste moment piekt en wat geluk hebt, dan kan het maar zo. Het is nog wel heel ver weg.”

De wedstrijd in Doetinchem had maandagavond twee gezichten. Na een slechte eerste helft wist De Graafschap na rust een 1-1 gelijkspel af te dwingen. “We moeten echt lef hebben om te gaan voetballen”, zegt Vreman, die zijn ploeg voor rust slordig en te afwachtend zag zijn. “Je moet geen risico’s nemen, maar veel energie erin stoppen en ballen willen hebben. Het is één wedstrijd. We moeten goed zijn, want dat bepaalt of je verder gaat of niet.”

Van de Pavert in wachtkamer
Van de Pavert kan vrijdagavond, bij een uitschakeling, zomaar zijn laatste wedstrijd voor De Graafschap spelen. Het contract van de aanvoerder in Doetinchem loopt af. “Ik heb één gesprek gehad en zit nu eigenlijk nog in de wachtkamer”, zegt de 31-jarige verdediger. “Nu de nieuwe trainer bekend is gemaakt verwacht ik dat er op korte termijn een gesprek volgt. Ik zou zeker bij De Graafschap willen blijven, maar ik ben nu ook genoodzaakt om rond te kijken. Ik hou de opties open en focus me eerst op de wedstrijd.”

‘Nog wat aanpassingen’
Verdediger Jasper van Heertum is hersteld van een blessure en keert tegen FC Eindhoven naar alle waarschijnlijkheid terug in de basis. Voor Roland Baas wacht daardoor een plek op de bank. Vreman hint op andere wijzigingen, zo zou aanvallende middenvelder Danny Verbeek vanaf het begin kunnen starten. “We hebben nog wat aanpassingen, maar dat gaan we vrijdagavond zien”, besluit de trainer.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Lelieveld, Van Heertum, Van de Pavert, Fortes; Schuurman, Neghli, Brittijn; Kaandorp (Verbeek), Hendriks, Korte.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

promotie|De Graafschap|

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...