gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Promotiekoorts loopt op bij De Graafschap

e5afc73f6f35b8062d7abed1ad9b0771

De promotiekoorts rond De Graafschap loopt voorzichtig op richting de return tegen FC Eindhoven van vrijdagavond. De ploeg van trainer Jan Vreman wordt gesteund door een vol uitvak in Noord-Brabant en hoopt na het 1-1 gelijkspel de volgende ronde te bereiken.

Jasper Hazelaar |
“Het feit is dat we gewoon een hele goede prestatie moeten leveren”, zegt Vreman. “Als we dat voor elkaar krijgen, ga je gewoon een ronde verder. Ik hoop daarop.” In de supermarkt wordt aanvoerder Ted van de Pavert regelmatig herinnerd aan wat er op het spel staat: “Als je een boodschap doet ben je wel iets meer tijd kwijt, maar dat is alleen maar hartstikke mooi.” Vreman tempert de promotiekoorts wel: “Het is wel heel voorbarig, maar als je deze periode goed speelt, op het juiste moment piekt en wat geluk hebt, dan kan het maar zo. Het is nog wel heel ver weg.”

De wedstrijd in Doetinchem had maandagavond twee gezichten. Na een slechte eerste helft wist De Graafschap na rust een 1-1 gelijkspel af te dwingen. “We moeten echt lef hebben om te gaan voetballen”, zegt Vreman, die zijn ploeg voor rust slordig en te afwachtend zag zijn. “Je moet geen risico’s nemen, maar veel energie erin stoppen en ballen willen hebben. Het is één wedstrijd. We moeten goed zijn, want dat bepaalt of je verder gaat of niet.”

Van de Pavert in wachtkamer
Van de Pavert kan vrijdagavond, bij een uitschakeling, zomaar zijn laatste wedstrijd voor De Graafschap spelen. Het contract van de aanvoerder in Doetinchem loopt af. “Ik heb één gesprek gehad en zit nu eigenlijk nog in de wachtkamer”, zegt de 31-jarige verdediger. “Nu de nieuwe trainer bekend is gemaakt verwacht ik dat er op korte termijn een gesprek volgt. Ik zou zeker bij De Graafschap willen blijven, maar ik ben nu ook genoodzaakt om rond te kijken. Ik hou de opties open en focus me eerst op de wedstrijd.”

‘Nog wat aanpassingen’
Verdediger Jasper van Heertum is hersteld van een blessure en keert tegen FC Eindhoven naar alle waarschijnlijkheid terug in de basis. Voor Roland Baas wacht daardoor een plek op de bank. Vreman hint op andere wijzigingen, zo zou aanvallende middenvelder Danny Verbeek vanaf het begin kunnen starten. “We hebben nog wat aanpassingen, maar dat gaan we vrijdagavond zien”, besluit de trainer.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Lelieveld, Van Heertum, Van de Pavert, Fortes; Schuurman, Neghli, Brittijn; Kaandorp (Verbeek), Hendriks, Korte.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 22.58.44 (1)

Auto brandt uit op A18 bij Doetinchem

Een auto is donderdagavond volledig uitgebrand op de A18 bij Doetinchem. De brand ontstond door een nog onbekende reden in het dashboard van het voertuig.

DRU_110

Dikke meerderheid voor DRU-plan oppositie: 'Niemand wil dat de DRU verdwijnt'

De neuzen in Oude IJsselstreek staan bijna allemaal weer dezelfde kant op in het DRU dossier. Bijna de voltallige gemeenteraad stemde in met het alternatieve plan van de oppositie om de stichting de winter door te helpen. Waar het college een subsidie van 573.144 euro wilde geven, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro.

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.

SupermarktBerghLidl

Montferland en Lidl op één lijn, ontwikkeling ’s-Heerenberg-Oost stap verder

De verhuizing van de Lidl in ’s-Heerenberg van de Emmerikseweg naar De Bongerd in ’s-Heerenberg-Oost is een stap dichterbij. De gemeente Montferland heeft ingestemd met aangepaste voorwaarden van de supermarktketen. Lidl moet nu met de grondeigenaren in gesprek om de benodigde grond in handen te krijgen.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.