Ulft, Netherlands

Profclubs halen samen herinneringen op bij De Graafschap: “Het is echt de verbinding met elkaar zoeken”

Foto: REGIO8
Voor de eerste keer in Nederland werd woensdag op stadion De Vijverberg door meerdere clubs teruggeblikt op mooie momenten uit het verleden. Deelnemers van Voetbal Herinneringen Nederland, die onder meer te maken hebben met dementie, kwamen hiervoor in Doetinchem bij elkaar. Naast supporters van de Graafschap, waren ook supporters van Willem II, NEC en Heracles Almelo aanwezig.
Remco Geurts | Mack Delleman | 8 mei 2025 16:12 | Aangepast op 8 mei 2025 16:12
“Al de aanwezige clubs doen dit ook zelf, eens in de zoveel tijd. Maar dit is de eerste keer dat vier clubs bij elkaar komen”, aldus Arjen Pijfers, projectleider van Voetbal Herinneringen. “Dat initiatief is vanuit De Graafschap gekomen en wij vinden het mooi om met de drie andere clubs aan te sluiten. Aan de hand van memorabilia halen we herinneringen met elkaar op.” Voetbal Herinneringen is een initiatief van Alzheimer Nederland en werkt samen met prof- en amateurclubs. Onder leiding van vrijwilligers worden herinneringen aan de desbetreffende club opgehaald.

Vanuit De Graafschap besloot Odette Dhondt om meerdere clubs uit te nodigen op de Vijverberg. Onder andere mensen met dementie en eenzame ouderen kwamen samen voor een quiz, rondleiding en afsluitende borrel. “Het is prachtig dat we dit georganiseerd hebben. Het is fijn dat de clubs hier naartoe gekomen zijn. De beleving zelf is enorm mooi, net als dat we samen over voetbal kunnen praten en de verbinding met elkaar kunnen vinden”, verklaart de initiatiefneemster.

Positieve invloed
Naast het sociale aspect en plezier wat deelnemers ervaren, heeft het ook een positieve invloed op hun gezondheid. “Wat we veel terugkrijgen van mantelzorgers en familieleden is dat deelnemers echt opleven. Waar ze in de thuissituatie bijvoorbeeld achteruit gaan en niet meer weten wat ze met de lunch hebben gegeten, weten ze wel exact de opstelling van de bekerfinale uit 1963”, legt Pijfers uit.

Een rondje Vijverberg
Als afsluiter kregen de aanwezige supporters een rondleiding rondom het stadion van De Graafschap. “Op dat moment zie je ze dus echt opleven. Je ziet dat mensen weer mee kunnen doen en juist bij Voetbal Herinneringen komen ze weer onder de mensen. Op basis van die gedeelde passie kunnen ze het gesprek aangaan. Ze horen erbij, ze doen weer mee en worden gezien. Het is voor de deelnemers enorm belangrijk om nog mee te kunnen doen aan de samenleving”, sluit Pijfers af.

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...