gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Proefstemmen Oude IJsselstreek loopt niet storm, maar helpt wel

47235b064e133ce79cd2fb9a4cdfa4bb

De stembiljetten lagen donderdagmiddag al klaar, de bureauleden zaten op hun plek en de hokjes stonden opgesteld op het gemeentehuis in Gendringen. Een kleine week voor de Tweede Kamerverkiezingen gaf de gemeente Oude IJsselstreek inwoners de mogelijkheid tot proefstemmen, maar het liep geen storm.

Bart Sollman |
“We vinden het belangrijk dat iedereen in onze gemeente mee kan doen”, zegt wethouder Janine Kock over de reden om de dag te organiseren. Tijdens de georganiseerde middag kunnen alle inwoners van de gemeente oefenen met stemmen. Kock: “Het is specifiek voor mensen die nog nooit gestemd hebben, omdat ze bijvoorbeeld niet oud genoeg waren. Ook mensen met een beperking kunnen hier de hulpmiddelen proberen.” Zo zijn er een verlaagd en verbreed stemhokje en een speciale stemmal.

Eén van de mensen die gebruik maakt van een stemmal is Erna Moons. Zij is visueel beperkt en is vooral aanwezig om andere mensen met diezelfde beperking wegwijs te maken in het stemmen met een mal. De mal is een houten plaat met braille die over het stembiljet wordt gelegd. Zo kunnen visueel beperkten voelen welk hokje ze rood willen kleuren. “Het is wel even wennen in het begin. Toch is het wel echt een uitkomst, ik kan zo zelf stemmen in plaats van dat ik iemand moet machtigen”, zegt Moons.

Lage opkomst
Ondanks de promotie die er voor het proefstemmen is geweest, liep het niet echt storm. Er kwamen drie mensen op de dag af. Toch maakte één stemmer wel meerdere rondjes, hij vond het echt leuk. “Er is dan misschien niet zoveel aanloop geweest, toch hebben we drie mensen kunnen helpen", aldus wethouder Kock. "Iedereen die we kunnen helpen is er één extra, daar doen we het voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op