Ulft, Nederland
Terug

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg
Foto: REGIO8

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

Bart Sollman |  | Aangepast op

“Dit is voor mij wel echt een ultieme wens die uitkomt hoor, dat zelfs artiesten uit Brabant en nog verder weg meedoen”, zegt DJ Twan van Zee. “Het wordt elk jaar weer groter, dit jaar met een recordaantal inzendingen. Zelfs dus mensen uit Brabant en Zeeland. Mijn voorbeeld is altijd het LVK (Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer, BS.), dat doen we hier nu in het klein. Het is een groot feest en dat dut mien deugd.”

Wat het carnavalskrakergala gemeen heeft met het LVK is ook de samenwerking met een lokale carnavalsvereniging. Van Zee: “We werken intensief samen met stichting Iseldonk, het Ulftse carnaval. De locatie, schuttersgilde Sint Joris, is ook perfect voor ons gala.” Hij voorziet dan ook een glansrijke toekomst voor het gala op deze manier. “We versterken elkaar, en leren ook van elkaar.”

‘Dacht dat het dichterbij was’
De artiesten die het langst in de auto hebben gezeten zijn ongetwijfeld Bennie Hoed en Tonnie te Gleuven. Ze doen mee met het nummer 'Kommer Maar In'. Het duo komt oorspronkelijk uit Goes in Zeeland. “We pakken eigenlijk elke mogelijkheid om op te kunnen treden aan. Normaal staan we in achterafzaaltjes en bejaardenhuizen, dit is wel een stukje beter”, zegt Hoed.

Het is niet per se zo dat ze door willen breken in de Achterhoek. Te Gleuven: “Sterker nog, we dachten leuk, we doen mee aan de wedstrijd van REGIO8. Na het inschrijven keken we pas waar het was, ik dacht dat het wel een stukje dichterbij was. Maar wij laten ons niet kennen, we zijn er gewoon. Het is een fantastische avond zo.”

De tekst gaat verder onder de foto's.

Foto: REGIO8
WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.25.44.jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.19.12.jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.19.28.jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.19.51 (1).jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13.jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (1).jpeg
WhatsApp Image 2026-02-06 at 13.14.58.jpeg

Brabants deelname
Het Brabantse duo Fjesta Boys heeft met hun nummer 'Heel de buurt aan mijn paal', heel bewust voor de deelname aan de Achterhoekse wedstrijd gekozen. “We willen ook buiten Brabant bekend worden. Dit is de regio van de Zwarte Cross, we willen daar heel graag staan. We hopen ons zo in de kijker te spelen”, zegt Fjesta Boy Hans Bartelings.

“In onze eigen provincie hebben we het nummer ook ingezonden voor een carnavalskrakerprijs, maar daar mag alleen de top 33 optreden. We waren één van de driehonderd inzendingen en zaten helaas niet bij de top.” Een optreden in de Achterhoek bevalt de heren wel: “Echt buiten de comfortzone, we willen carnaval zo breed mogelijk vieren. Het is leuk om te zien hoe ze dat hier doen.”

Winnaars
De uiteindelijke winnaar van de trofee komt niet van ver, maar ‘gewoon’ uit Azewijn. Net als vorig jaar zijn Tomás Garrido en Frank Berendsen met de juryprijs naar huis gegaan met het nummer 'Carnaval viere' in de Achterhoek. Van Zee: “We waren er snel uit, een unaniem besluit van de jury. Dit is het beste Achterhoekse carnavalsnummer. Sommige juryleden vonden het zelfs nog beter dan vorig jaar.”

Op de tweede plaats eindigde 'He’j Now!?' uit Zeddam met het nummer '’T geet van eiges'. Duo Frans en Vera uit Stokkum maakt de top drie compleet. De senatoren van Nöttedarp, Braamt, gingen er met de publieksprijs vandoor.

Uitdaging volgend jaar
De REGIO8-dj voorziet nog wel een uitdaging voor de editie van volgend jaar: “Het carnavalsseizoen is volgend jaar nog korter dan nu, carnaval valt een week eerder. We hebben bijna geen geschikt moment over om dit gala vóór carnaval te organiseren.” Dat het doorgaat staat wel als een paal boven water. “Als we het een jaar niet doen is het moeilijk om weer op te starten, misschien dat we dan voor de extra optredens nog wat oud-winnaars uitnodigen.”

Eerder maakten wij deze video met Michel Wolsink over het maken van een carnavalskraker.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.

Brandstofdief1.jpg

Wijkagent waarschuwt: brandstofdief actief rond Gendringen

Wijkagent Mike Klenner van Ulft en Gendringen waarschuwt voor een brandstofdief die actief is in de regio. Er zijn al meerdere meldingen binnengekomen.

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Man (82) en vrouw (87) uit Borculo overleden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.