gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Poppen branden in de Achterhoek als afsluiter van carnaval

f9e7c67b211f3daafb883c21751d2b40

Als traditionele afsluiter van het carnaval zijn er dinsdag in de hele Achterhoek poppen in brand gezet. In 's-Heerenberg stroomden de tranen over de wangen van de jeugdprins bij de popverbranding voor kinderen, want hij wilde helemaal niet dat er een einde kwam aan het feest in Waskupenstad.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar | Michiel Eberwijn |
“Dat is pure emotie, want hij heeft het zo naar zijn zin gehad dat hij eigenlijk niet wilde stoppen”, zegt voorzitter Roel Dijkman van carnavalsvereniging d’Olde Waskupen. “Maar ja, aan alles komt een einde.” Honderden liefhebbers kwamen dinsdagmiddag samen op het Stadsplein om het jeugdcarnaval af te sluiten met de popverbranding. Met een lach en een traan, want zeker bij de jonge Waskupen kwamen er de nodige emoties los. “Ik denk vooral omdat ze een hele leuke carnaval hebben gehad”, zegt jeugdpresident Djemo Striekwold. “Mijn carnaval was ook superleuk.” Voorzitter Dijkman vult aan: “Je ziet dat dit feest echt uit de harten komt, daarom komt de emotie er ook bij. Dit is voor mij het echte carnavalsgevoel.”

In de avonduren volgden de popverbrandingen voor volwassenen. In Nieuw-Wehl zit het carnaval er voor De Mölledraejers na een paar prachtige dagen ook op. “We zijn een kleine gemeenschap en wonen hier met vijfhonderd mensen in het dorp, maar met carnaval hebben we hier 1.500 man in de tent, dat is gewoon uniek”, zegt Prins Geert I, die tot in de late uurtjes in Loil ging feesten om carnaval maar zo lang mogelijk te rekken. “Woensdag is het klaar, dan gaan we de boel afbreken en opruimen. Zaterdag maken we het terrein vrij, en dan zit het er voor dit jaar op.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.