gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politiek en Fietsersbond willen snel aanpassingen aan rotonde in Doetinchem

a0375b46dfb10705602a8d55e7ff98bb.jpg

Lokale politieke partijen en de Fietsersbond willen dat er op korte termijn een einde komt aan de 'levensgevaarlijke' rotondes in Doetinchem. Vrijdagochtend werd een veertienjarige scholier uit Wehl aangereden op de rotonde bij het Zaagmolenpad terwijl ze op weg was naar school, terwijl er al langer zorgen zijn over de verkeerssituatie.

Redactie REGIO8 |
Na het tragische ongeval laait de discussie over gevaarlijke rotondes weer op. Al langer wordt gewaarschuwd voor ongelukken en bijna-ongelukken, onder meer de Fietsersbond. “Ik houd m’n hart weleens vast”, zegt omwonende Jan Wanroij bij Omroep Gelderland. “De automobilisten rijden gewoon door terwijl er fietsers aan komen.” Er zijn meer plekken in Doetinchem waar het rammelt, vindt Maarten op de Weegh, zoals op de rotonde tussen de Havenstraat en de Bedrijvenweg. De fractievoorzitter van PvdA Doetinchem stelt schriftelijke vragen: “Het is tijd voor actie. Het college is heel lang onderzoek aan het doen. Dat duurt maar voort. Nu moet er wat veranderen.”

De Fietsersbond voert in Doetinchem al jaren actie voor meer veiligheid op rotondes. Mede daardoor zijn aanpassingen gedaan. Zo is een andere rotonde aan de Energieweg, bij het bedrijventerrein aan de kruising met de Mercuriusweg, deels afgesloten. Ook zijn er borden geplaatst die moeten waarschuwen voor fietsers en pijlen op de weg. In het verleden is het fietspad zelfs verlegd om de veiligheid voor fietsers te vergroten. “Maar dit alles heeft niet kunnen voorkomen dat er nu opnieuw een ernstig ongeluk heeft plaatsgevonden”, aldus Marjolein Faber van de lokale SP. “Waarbij dit keer een veertienjarig meisje is overleden.”

Verkeerslichten in plaats van rotonde
De SP vindt dat de rotonde aan het Zaagmolenpad-Energieweg moet plaatsmaken voor een kruispunt met verkeerslichten. De partij dient een motie in. Ook moet de veiligheid van andere rotondes worden bekeken. “Na eerdere ongelukken is er onvoldoende door het college gedaan om herhaling te voorkomen”, staat in een schriftelijke verklaring. De gemeente zelf liet vrijdag via een woordvoerder weten eerst het politieonderzoek af te wachten voor er conclusies worden getrokken.

Landbouwsluis
Enkele maanden geleden luidde de huidig voorzitter van de Fietsersbond, Piet Koning, ook al de noodklok. Mede door de landbouwsluis tussen Laag-Keppel en Wehl zou het drukker zijn op de Energieweg. Zijn organisatie heeft ook bij de provincie, de opdrachtgever van de proef, hun zorgen kenbaar gemaakt. "De provincie heeft gezegd dat ze er met hun evaluatie aandacht aan besteden", geeft Koning aan. "Dit is wel een hoofdroute, ook voor fietsers en er zijn twee rotondes en die worden vaak gevaarlijk gevonden door automobilisten en fietsers."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.