Ulft, Nederland
Terug

Politiek en Fietsersbond willen snel aanpassingen aan rotonde in Doetinchem

a0375b46dfb10705602a8d55e7ff98bb.jpg

Lokale politieke partijen en de Fietsersbond willen dat er op korte termijn een einde komt aan de 'levensgevaarlijke' rotondes in Doetinchem. Vrijdagochtend werd een veertienjarige scholier uit Wehl aangereden op de rotonde bij het Zaagmolenpad terwijl ze op weg was naar school, terwijl er al langer zorgen zijn over de verkeerssituatie.

Redactie REGIO8 |
Na het tragische ongeval laait de discussie over gevaarlijke rotondes weer op. Al langer wordt gewaarschuwd voor ongelukken en bijna-ongelukken, onder meer de Fietsersbond. “Ik houd m’n hart weleens vast”, zegt omwonende Jan Wanroij bij Omroep Gelderland. “De automobilisten rijden gewoon door terwijl er fietsers aan komen.” Er zijn meer plekken in Doetinchem waar het rammelt, vindt Maarten op de Weegh, zoals op de rotonde tussen de Havenstraat en de Bedrijvenweg. De fractievoorzitter van PvdA Doetinchem stelt schriftelijke vragen: “Het is tijd voor actie. Het college is heel lang onderzoek aan het doen. Dat duurt maar voort. Nu moet er wat veranderen.”

De Fietsersbond voert in Doetinchem al jaren actie voor meer veiligheid op rotondes. Mede daardoor zijn aanpassingen gedaan. Zo is een andere rotonde aan de Energieweg, bij het bedrijventerrein aan de kruising met de Mercuriusweg, deels afgesloten. Ook zijn er borden geplaatst die moeten waarschuwen voor fietsers en pijlen op de weg. In het verleden is het fietspad zelfs verlegd om de veiligheid voor fietsers te vergroten. “Maar dit alles heeft niet kunnen voorkomen dat er nu opnieuw een ernstig ongeluk heeft plaatsgevonden”, aldus Marjolein Faber van de lokale SP. “Waarbij dit keer een veertienjarig meisje is overleden.”

Verkeerslichten in plaats van rotonde
De SP vindt dat de rotonde aan het Zaagmolenpad-Energieweg moet plaatsmaken voor een kruispunt met verkeerslichten. De partij dient een motie in. Ook moet de veiligheid van andere rotondes worden bekeken. “Na eerdere ongelukken is er onvoldoende door het college gedaan om herhaling te voorkomen”, staat in een schriftelijke verklaring. De gemeente zelf liet vrijdag via een woordvoerder weten eerst het politieonderzoek af te wachten voor er conclusies worden getrokken.

Landbouwsluis
Enkele maanden geleden luidde de huidig voorzitter van de Fietsersbond, Piet Koning, ook al de noodklok. Mede door de landbouwsluis tussen Laag-Keppel en Wehl zou het drukker zijn op de Energieweg. Zijn organisatie heeft ook bij de provincie, de opdrachtgever van de proef, hun zorgen kenbaar gemaakt. "De provincie heeft gezegd dat ze er met hun evaluatie aandacht aan besteden", geeft Koning aan. "Dit is wel een hoofdroute, ook voor fietsers en er zijn twee rotondes en die worden vaak gevaarlijk gevonden door automobilisten en fietsers."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.