gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie zegt 'sorry' voor falend arrestantenvervoer in Achterhoek

2475727bb131bfdf788ef1de803a0844

Agenten in de Achterhoek zijn nog steeds teveel tijd kwijt met het vervoeren van arrestanten naar cellencomplexen in Arnhem en Borne. Dat blijkt uit een onlangs gehouden evaluatie over het arrestantenvervoer. Een vervoersdienst voor verdachten moest de afgelopen jaren uitkomst brengen, maar in de praktijk blijkt dat niet te werken. De politie biedt daar nu excuses voor aan.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
"We hadden verwacht dat na de sluiting van de cellencomplexen de vervoersdienst zou helpen, maar uit onderzoek blijkt dat deze te weinig wordt gebruikt", zegt woordvoerder Simen Klok van de politie. "Helaas hebben we de verwachting niet waar kunnen maken. Tegen burgemeesters in de Achterhoek hebben we ook aangegeven dat het ons spijt." Ondanks protesten van Achterhoekse burgemeesters werd in 2020 besloten om het cellencomplex in Doetinchem te sluiten vanwege personeelstekort en veranderende eisen. Daarbij werd een vervoersdienst opgezet om arrestanten te vervoeren naar cellencomplexen in Arnhem en Borne. Dit moest voorkomen dat politiemedewerkers veel tijd kwijt zouden zijn aan het wegbrengen van verdachten.

Toch blijkt de vervoersdienst niet goed te werken. In praktijk betekent het soms dat, met name in de nachtelijke uren, er nog maar twee agenten voor de halve Achterhoek overblijven. “We moeten echt knokken voor meer agenten in Oost-Nederland”, vindt burgemeester Mark Boumans van Doetinchem. “We komen er nu echt bekaaid vanaf als je het vergelijkt met andere politieregio’s in het land. De politie Oost-Nederland is de grootste politieregio van Nederland, dan zou je ook wel wat meer politiecapaciteit mogen krijgen. Nu zijn de verhoudingen behoorlijk scheef.”

Aanhoudingen dalen ook elders
Dat agenten nu soms de keuze maken om geen aanhouding of arrestatie te verrichten, omdat ze dan te lang weg zijn, vindt Boumans een pijnlijke constatering. “Het aantal arrestaties is zelfs met 45 procent afgenomen”, zegt burgemeester Mark Boumans van Doetinchem. “Een fors aantal en wat mij betreft geen wenselijke ontwikkeling.” Volgens de politie dalen aanhoudingen landelijk, en niet alleen in de Achterhoek. “Dat heeft te maken met bepaalde criminaliteitstrends en keuzes die we samen met burgemeesters en het Openbaar Ministerie hebben gemaakt”, zegt Klok. “We hebben niet onderzocht of het aantal arrestaties ook daadwerkelijk is gedaald door de sluitingen van cellencomplexen.

'Leven met een beperking'
Ter compensatie krijgt de Achterhoek er wel 2,6 fte aan politieagenten bij, waarbij het vervoer van arrestanten naar het cellencomplex nog steeds door de basisteams zelf moet worden gedaan. “De inschatting is dat het een goede bijdrage kan leveren aan de capaciteitsproblematiek, maar politieagenten blijven een schaars goed”, zegt Boumans. “Daar zit een grote zorg, omdat we met die beperking moeten zien te werken.” Ondanks het capaciteitsprobleem, wil de politieleiding haar werk zo goed mogelijk blijven doen. “Omdat het zo’n uitgestrekt plattelandsgebied is, vraagt dat om bijzondere inspanningen om de Achterhoek veilig te houden”, aldus Klok.

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.