gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie spreekt bestuurders aan die tóch over landbouwsluis bij Wehl rijden

5aa9df3272006c43c0ff85cd878798a3.jpg

Op de weg tussen Laag-Keppel en Wehl heeft de politie maandag bestuurders aangesproken die tóch over de landbouwsluis reden. Het object is geplaatst om de Dorpsstraat in het Bronckhorster stadje te ontlasten, maar niet al het verkeer houdt hier rekening mee.

Jasper Hazelaar |
“We staan daar vooral om de situatie te bekijken, maar ook om gebruikers aan te spreken”, meldt een woordvoerder van de politie over de controle van maandagochtend op de Keppelseweg. Bestuurders worden daarbij ‘niet direct’ bekeurd. De afgelopen tijd duiken regelmatig beelden op van automobilisten die toch over de tijdelijke landbouwsluis rijden. Dat gebeurde ook al bij de vorige fase van de proef, toen de sluis bij de brug over de Oude IJssel in Laag-Keppel lag.

Hoeveel boetes er al zijn uitgedeeld aan bestuurders die gebruik maken van de weg ondanks de landbouwsluis is niet bekend. “We hebben geen cijfers hoeveel boetes er uitgedeeld zijn, we zetten in veel gevallen liever in op het gesprek”, aldus de woordvoerder. “Dat zullen we ook de komende tijd blijven doen.” De landbouwsluis ligt nog tot 20 november op de huidige plek. Daarna volgt een evaluatie.

Foto: REGIO8

Lees ook

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.