gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie onderzoekt mogelijke dumping drugsafval in Drempt

a50920ef628592bcd1205a46c2c6cf45.jpg

De stof die dinsdagmiddag werd gevonden in een bosje aan de Tolstraat in Drempt waardoor een boa onwel raakte, is waarschijnlijk drugsafval. De man die door het inademen van de stof onwel raakte is een 63-jarige man uit Geesteren, werkzaam als boa van Natuurmonumenten.

Redactie REGIO8 |
"De Forensische Opsporing is op dit moment druk bezig met het onderzoeken van de aangetroffen stoffen", laat de politie woensdagmiddag weten. "Vermoedelijk gaat het om een dumping van drugsafval, maar dat moet uit het onderzoek blijken." De boa kwam dinsdag ter plaatse nadat er maandag een melding binnenkwam over een bijzondere fles in een bosperceel. Het vermoedelijke drugsafval is inmiddels opgeruimd in Drempt. Het onderzoek van de Forensische Opsporing moet uitwijzen of het echt om een drugsdumping gaat.

De medewerker van Natuurmonumenten raakte bedwelmd door een nog onbekende stof en raakte onwel. Hierdoor is de politie ingeschakeld. De boa is ter controle naar het ziekenhuis overgebracht. Over de huidige gezondheidssituatie kan de politie niets kwijt, wel laten ze weten dat de man dinsdag is ontslagen uit het ziekenhuis. In de gemeente Bronckhorst zijn ze geschrokken door de vondst van de stof. "Het is ernstige criminaliteit en zeer schadelijk voor mens en natuur", laat burgemeester Marianne Besselink. "Zoiets is altijd schrikken."

Tweede ster
Vorig jaar kreeg de gemeente als eerste in Nederland de tweede ster voor het Veilig Buitengebied. Bronckhorst zet daarom in op preventie en hopen dat bewoners tips geven als zij iets opvallends zien. "Wij roepen via verschillende campagnes zoals onder andere de veilig buitengebied keurmerk acties inwoners inderdaad op verdachte situaties te melden", schetst Besselink. "Het is mooi dat het afval gevonden is na een melding van een oplettende inwoner." 

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.