gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie bevestigt verband tussen schietincidenten in Doetinchem

09ed2c8dc0c7664d74a47112e6033d01.jpg

De politie heeft laten weten dat uit onderzoek blijkt dat de schietpartijen die in Doetinchem hebben plaatsgevonden, met elkaar te maken hebben. Binnen een week tijd ging het twee keer mis in Doetinchem. Bij een schietincident aan de Verzetslaan raakte iemand gewond en op de Mackaylaan werd een huis beschoten.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de avond van 1 oktober ging het helemaal mis op de Verzetslaan in Doetinchem. Er werden meerdere schoten gelost, waarbij één iemand zwaar gewond raakte. Naar aanleiding van het incident werden twee mannen van 19 en 45 aangehouden voor betrokkenheid bij het incident. Beiden zitten nog steeds vast. Nog geen week later ging het mis op de Mackaylaan in Doetinchem, waarbij een woning werd beschoten. Meerdere kogels doorzeefde de woning, maar niemand raakte gewond.

Hoewel het onderzoek nog in volle gang is, bleek dat de twee incidenten wel met elkaar te maken hebben. Hoe de zaken aan elkaar verbonden zijn kon de politie vanwege het lopende onderzoek niet melden. Voor het onderzoek zijn er vier locaties doorzocht vanwege de incidenten. Waarom dit is gedaan kon de politie ook geen uitspraak over doen. Wel laten ze weten nog steeds op zoek te zijn naar mogelijke verdachten. “Hoewel er al twee aanhoudingen zijn verricht, sluiten we nieuwe aanhoudingen niet uit”, aldus de politie.

Verband met drugspand Ulft?
Volgens de politie gingen er meerdere geruchten rond dat het gevonden drugspand, in een bedrijfspand aan de Ettenseweg in Ulft, ook iets te maken had met de schietincidenten. Deze vondst werd op dezelfde avond gedaan waardoor de geruchten mogelijk rond gingen. Door de vondst van het drugspand zijn twee personen aangehouden. Echter liet de politie weten dat de geruchten onjuist zijn en de vondst niets te maken heeft met de schietincidenten.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.

Gerrits Weerpraot1900.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met warm lenteweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit de feesttent bij Halfvastenoptocht in Netterden voorspelt de weerboer een weekend met warm lenteweer en lichte sluierbewolking.

BoumansGrenscontrole.jpg

Burgemeester Boumans doet oproep aan Duitsland na ongeluk A12: 'De grens is bereikt'

'Onverstandig en onverantwoordelijk', reageert Mark Boumans naar aanleiding van het ernstige ongeval op de A12 bij Babberich, vlak voor de grens met Duitsland. De burgemeester van Doetinchem zegt 'ernstig opgeschrikt' te zijn door het nieuws van de zware kettingbotsing met vijf voertuigen. Bij de botsing raakten drie mensen gewond, onder wie een kind