gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie bevestigt verband tussen schietincidenten in Doetinchem

09ed2c8dc0c7664d74a47112e6033d01

De politie heeft laten weten dat uit onderzoek blijkt dat de schietpartijen die in Doetinchem hebben plaatsgevonden, met elkaar te maken hebben. Binnen een week tijd ging het twee keer mis in Doetinchem. Bij een schietincident aan de Verzetslaan raakte iemand gewond en op de Mackaylaan werd een huis beschoten.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de avond van 1 oktober ging het helemaal mis op de Verzetslaan in Doetinchem. Er werden meerdere schoten gelost, waarbij één iemand zwaar gewond raakte. Naar aanleiding van het incident werden twee mannen van 19 en 45 aangehouden voor betrokkenheid bij het incident. Beiden zitten nog steeds vast. Nog geen week later ging het mis op de Mackaylaan in Doetinchem, waarbij een woning werd beschoten. Meerdere kogels doorzeefde de woning, maar niemand raakte gewond.

Hoewel het onderzoek nog in volle gang is, bleek dat de twee incidenten wel met elkaar te maken hebben. Hoe de zaken aan elkaar verbonden zijn kon de politie vanwege het lopende onderzoek niet melden. Voor het onderzoek zijn er vier locaties doorzocht vanwege de incidenten. Waarom dit is gedaan kon de politie ook geen uitspraak over doen. Wel laten ze weten nog steeds op zoek te zijn naar mogelijke verdachten. “Hoewel er al twee aanhoudingen zijn verricht, sluiten we nieuwe aanhoudingen niet uit”, aldus de politie.

Verband met drugspand Ulft?
Volgens de politie gingen er meerdere geruchten rond dat het gevonden drugspand, in een bedrijfspand aan de Ettenseweg in Ulft, ook iets te maken had met de schietincidenten. Deze vondst werd op dezelfde avond gedaan waardoor de geruchten mogelijk rond gingen. Door de vondst van het drugspand zijn twee personen aangehouden. Echter liet de politie weten dat de geruchten onjuist zijn en de vondst niets te maken heeft met de schietincidenten.

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.