gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie bevestigt verband tussen schietincidenten in Doetinchem

09ed2c8dc0c7664d74a47112e6033d01.jpg

De politie heeft laten weten dat uit onderzoek blijkt dat de schietpartijen die in Doetinchem hebben plaatsgevonden, met elkaar te maken hebben. Binnen een week tijd ging het twee keer mis in Doetinchem. Bij een schietincident aan de Verzetslaan raakte iemand gewond en op de Mackaylaan werd een huis beschoten.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de avond van 1 oktober ging het helemaal mis op de Verzetslaan in Doetinchem. Er werden meerdere schoten gelost, waarbij één iemand zwaar gewond raakte. Naar aanleiding van het incident werden twee mannen van 19 en 45 aangehouden voor betrokkenheid bij het incident. Beiden zitten nog steeds vast. Nog geen week later ging het mis op de Mackaylaan in Doetinchem, waarbij een woning werd beschoten. Meerdere kogels doorzeefde de woning, maar niemand raakte gewond.

Hoewel het onderzoek nog in volle gang is, bleek dat de twee incidenten wel met elkaar te maken hebben. Hoe de zaken aan elkaar verbonden zijn kon de politie vanwege het lopende onderzoek niet melden. Voor het onderzoek zijn er vier locaties doorzocht vanwege de incidenten. Waarom dit is gedaan kon de politie ook geen uitspraak over doen. Wel laten ze weten nog steeds op zoek te zijn naar mogelijke verdachten. “Hoewel er al twee aanhoudingen zijn verricht, sluiten we nieuwe aanhoudingen niet uit”, aldus de politie.

Verband met drugspand Ulft?
Volgens de politie gingen er meerdere geruchten rond dat het gevonden drugspand, in een bedrijfspand aan de Ettenseweg in Ulft, ook iets te maken had met de schietincidenten. Deze vondst werd op dezelfde avond gedaan waardoor de geruchten mogelijk rond gingen. Door de vondst van het drugspand zijn twee personen aangehouden. Echter liet de politie weten dat de geruchten onjuist zijn en de vondst niets te maken heeft met de schietincidenten.

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.