gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie bevestigt verband tussen schietincidenten in Doetinchem

09ed2c8dc0c7664d74a47112e6033d01.jpg

De politie heeft laten weten dat uit onderzoek blijkt dat de schietpartijen die in Doetinchem hebben plaatsgevonden, met elkaar te maken hebben. Binnen een week tijd ging het twee keer mis in Doetinchem. Bij een schietincident aan de Verzetslaan raakte iemand gewond en op de Mackaylaan werd een huis beschoten.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de avond van 1 oktober ging het helemaal mis op de Verzetslaan in Doetinchem. Er werden meerdere schoten gelost, waarbij één iemand zwaar gewond raakte. Naar aanleiding van het incident werden twee mannen van 19 en 45 aangehouden voor betrokkenheid bij het incident. Beiden zitten nog steeds vast. Nog geen week later ging het mis op de Mackaylaan in Doetinchem, waarbij een woning werd beschoten. Meerdere kogels doorzeefde de woning, maar niemand raakte gewond.

Hoewel het onderzoek nog in volle gang is, bleek dat de twee incidenten wel met elkaar te maken hebben. Hoe de zaken aan elkaar verbonden zijn kon de politie vanwege het lopende onderzoek niet melden. Voor het onderzoek zijn er vier locaties doorzocht vanwege de incidenten. Waarom dit is gedaan kon de politie ook geen uitspraak over doen. Wel laten ze weten nog steeds op zoek te zijn naar mogelijke verdachten. “Hoewel er al twee aanhoudingen zijn verricht, sluiten we nieuwe aanhoudingen niet uit”, aldus de politie.

Verband met drugspand Ulft?
Volgens de politie gingen er meerdere geruchten rond dat het gevonden drugspand, in een bedrijfspand aan de Ettenseweg in Ulft, ook iets te maken had met de schietincidenten. Deze vondst werd op dezelfde avond gedaan waardoor de geruchten mogelijk rond gingen. Door de vondst van het drugspand zijn twee personen aangehouden. Echter liet de politie weten dat de geruchten onjuist zijn en de vondst niets te maken heeft met de schietincidenten.

Lees ook

haverkort10.png

Informateur Haverkort blijft na afhaken CDA bij raadsprogramma met vijf partijen

Informateur Erik Haverkort zet in Berkelland in op een raadsprogramma met vijf partijen. Het opstappen van het CDA aan de onderhandelingstafel vormt voor hem geen beletsel.

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De Superboerinnen wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.