gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Petitie voor voorzieningen in ‘s-Heerenberg

c38ca877c493ee0752b20b3ced447729

Een petitie voor het behoud van voorzieningen in ’s-Heerenberg is meer dan duizend keer ondertekend. Het verdwijnen van het gemeentepunt uit Gouden Handen en een deel van het aanbiedstation is reden om de handtekeningenactie te starten.

Redactie REGIO8 |
“Er verdwijnen steeds meer faciliteiten zoals banken, het gemeentehuis en nu een deel van het aanbiedstation”, zo schrijven de initiatiefnemers van de petitie. “Openbaar vervoer-verbindingen zijn verre van optimaal, hierdoor moet je als inwoner wel een auto hebben.” De gemeenteraad besloot donderdagavond tijdens de begrotingsbehandeling met een minieme meerderheid van dertien tegen twaalf stemmen tot het sluiten van de gemeentelocatie in Gouden Handen. Wel blijft het pand een loketfunctie behouden. Het aanbiedstation voor betaald afval wordt samengevoegd in Zevenaar, terwijl in het grensstadje een station voor gratis afval blijft bestaan. De initiatiefnemers willen dat beide besluiten worden heroverwogen.

Raadslid Wilfried Linssen van CDA Montferland, zelf woonachtig in ’s-Heerenberg, geeft aan dat de sluiting van het gemeentepunt in Gouden Handen een goede manier is om structureel bijna een ton te bezuinigingen. “Het is natuurlijk lastig, maar het heeft puur te maken met het financiële plaatje, onze situatie als Montferland is niet rooskleurig”, aldus Linssen, die de petitie voor kennisgeving aanneemt. “Dat is democratie, als een aantal mensen het er niet mee eens zijn en een petitie starten, hebben ze mijn zegen. Feit is wel dat het aantal bezoeken aan het punt verminderd is.”

Hoop op sterk signaal
Henk Groote van Lijst Groot Montferland, samen met Lokaal Belang, de PvdA en Fractie Mos tegenstander van de sluiting van het gemeentepunt in Gouden Handen, noemt de petitie een mooi initiatief. “Ik hoop dat ze een sterk signaal kunnen afgeven”, aldus de fractievoorzitter uit ’s-Heerenberg, die aangeeft voldoende andere mogelijkheden tot besparen te zien. “Misschien dat deze petitie wel zo gigantisch gaat leven dat de coalitie moet heroverwegen en toch op eigen beleid gaat schrappen.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.12.03

Festival Veuran in Zelhem wil uitgroeien tot platform voor Achterhoeks talent

Wat begon als een kleinschalig festival, moet de komende jaren uitgroeien tot een breder platform voor Achterhoeks talent. Dat vertelt initiatiefnemer Luuk Wassink van festival Veuran in Zelhem. Niet alleen muzikanten moeten er een podium krijgen, ook cameramensen, geluidstechnici en creatieve makers uit de regio moeten er in de toekomst ervaring kunnen opdoen.