gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Paul Berntsen stopt met zijn bakkerij in Didam

bcb22cc70b796cf20610d050e0baeeb5

Na dertig jaar hoeft bakker Paul Berntsen uit Didam vanaf begin juni niet meer elke dag vroeg op te staan om brood te bakken. De 55-jarige ondernemer verkoopt zijn zaak aan Paul Koenen uit Westervoort en neemt afscheid van zijn eigen bakkerij.

Serena Speet |  | Aangepast op
"Op een gegeven moment moet je beslissingen nemen", zegt bakker Berntsen. "We kwamen op een kruispunt, waarbij we zeiden: 'of we moeten weer investeren zodat we verder kunnen, of we kunnen nog vijf jaar door hobbelen en dan gewoon een beetje op de winkel passen'.” De bakker besloot na dertig jaar definitief afscheid te nemen van zijn zaak. De medewerkers waren volgens de kampioensbakker geschrokken. “Ja, voor sommigen was het een bliksemschicht aan een heldere hemel", geeft Berntsen aan. "Ze vonden het jammer dat we gingen, maar ze gunnen het ons allemaal wel."

Voor Bakkerij Koenen wordt de zaak in Didam de dertiende bakkerij. Bekende evenementen als het oliebollencircus in de Markthal in de plaats gaan ook onder de nieuwe eigenaar door. “Dat is een heel mooi circus en dat gaan we zeker doorzetten", zegt Paul Koenen, die nieuwe eigenaar. "Daar verandert ook niks aan. Ik heb al tegen Paul gezegd: 'je moet maar helpen om de vergunningen rond te krijgen zodat we daar weer mogen gaan bakken.’ Dat wordt gewoon eind van het jaar weer het oliebollencircus of de drive-in of hoe je het ook wilt noemen. Dat gaat allemaal door.”

Oud brood hergebruiken
De bakkerij in Didam blijft ook na 1 juni, de dag van de overdracht, de naam van Berntsen dragen. Zelf hoopt de 55-jarige Didammer meer tijd te hebben voor zijn hobby's. Ook blijft hij actief in de broodwereld, maar dan niet meer met verse bolletjes: “We zijn bezig met het brood dat overblijft weer als grondstof te gebruiken en in nieuw brood te verwerken. Dat doen wij tegenwoordig in Wageningen. Dus daar zal ik één of twee dagen naar toe gaan. Ook heb ik pas een nieuwe wielrenfiets dus die moet ik ook gebruiken.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.