gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Patrick van Domburg feestelijk geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Bronckhorst

147754b4efba79ded2605bb9ccbc84e5.jpg

De nieuwe burgemeester van Bronckhorst, Patrick van Domburg, werd maandagavond feestelijk onthaald op het gemeentehuis in Hengelo. Met een avond vol humor en grappen heeft Bronckhorst kennis mogen maken met hun nieuwe burgervader.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Ik hoop het, het is ook altijd mijn bedoeling om vergaderingen kort, zakelijk maar vooral leuk te houden”, zegt Van Domburg. “Dat kan niet altijd, maar daar waar het kan doen wij het.” De kersverse burgervader werd al eerder door Ronald Koehorst, fractievoorzitter van Lokale Democraten IJsselstein, geprezen voor onder andere zijn gevoel van humor: ”Hij heeft negen jaar bij ons gewerkt en is erg benaderbaar en sociaal. Echt een mensenmens.”

Van Domburg heeft een woning in Zelhem gekocht, maar kan hier nog niet in. “Naast de standaard dingen ga ik ook eerst een inwerkprogramma af. In de tijd dat ik mijn woning niet al betrek, daar kan ik medio dit jaar in omdat dan de huidige bewoners vertrekken, zal ik in B&B’s door alle kernen verblijven”, laat Van Domburg weten. “Deze week ben ik in Hengelo, volgende week waarschijnlijk in een andere kern.” Met het hoppen van B&B (bed and breakfast Red.) naar B&B hoopt de gloednieuwe burgervader mensen te leren kennen en de kernen van de gemeente te ontdekken.

Veel humor
Johanna Bergevoet, de nestor van de raad, is te spreken over de nieuwe burgemeester en de receptieavond. “Het was gezellig, veel humor en er klonken veel waarderende woorden”, aldus Bergevoet. Het raadslid van PvdA heeft nog een paar tips voor Van Domburg: “Doe waarvoor je hier gekomen bent, ga kennismaken met de inwoners.” Volgens de nestor van de raad heeft Van Domburg daarvoor aan één termijn niet genoeg.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.