gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Patricia Oostendarp volgt bij CDA Berkelland Martine Tenhagen-Pelle op

2f1c80f7d830fcc1f7f01e10e4514a27.jpg

Patricia Oostendarp is binnen de fractie van het CDA in Berkelland de opvolgster van Martine Tenhagen-Pelle, die onlangs haar zetel opgaf in de gemeenteraad van Berkelland.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Tenhagen voelde zich niet langer op haar plek als gevolg van alle commotie die is ontstaan door het onderzoek na het vermeende grensoverschrijdende gedrag binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente Berkelland. Daarbij spitste haar onvrede zich toe op de rol van voormalig wethouder en huidig raadslid Han Boer van D66. Ze wilde niet langer met in de raadszaal actief zijn.

Het raadslid uit Rietmolen besloot te stoppen, hetgeen door het CDA wordt betreurt. “Het vertrek van Martine is ontzettend jammer. Ze heeft een enorme staat van dienst als volksvertegenwoordiger”, zegt CDA-fractievoorzitter Theo Helmers, die veel vertrouwen heeft in de opvolgster vanTenhagen. “Patricia gaat haar rol pakken. Daar hebben we alle vertrouwen in.”

Oostendarp is 41 jaar en woont in Neede. De moeder van twee kinderen heeft een eigen adviesbureau en wil als gebruiker van een rolstoel Berkelland toegankelijker maken. Het nieuwbakken raadslid van het CDA is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering geïnstalleerd.

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.