gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkeerdruk in ’s-Heerenberg, Montferland neemt ‘eerste maatregel’

28fbb918c19ba4dd8315b46dbac46514

Bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg zijn extra parkeerplaatsen aangelegd om de parkeerdruk in het centrum minder te maken. Op ongeveer vijf minuten lopen van het winkelhart zijn honderd plekken toegevoegd, het is volgens de gemeente Montferland een ‘eerste maatregel’.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Door een groot nieuw parkeerterrein voor lang parkeren, komen er in het centrum meer plekken voor als je kort wil parkeren, bijvoorbeeld om de boodschappen te doen”, geeft wethouder Jeanette Derksen aan. “Wij hopen door deze extra parkeerplaatsen weer veel gasten te mogen verwelkomen in onze kasteelstad.” De parkeerplaatsen bij Gouden Handen zijn vrij te gebruiken, er is geen blauwe kaart nodig. Tegelijkertijd gaan er wel andere regels gelden voor de parkeerplaatsen op de Bleek. Daar moeten automobilisten binnenkort wél een blauwe kaart gebruiken bij het parkeren.

Montferland ziet het gebrek aan parkeerruimte in de kasteelstad al langer als een ‘door in het oog’. Voor ondernemers en bezoekers, maar ook voor de gemeente zelf. De honderd extra parkeerplaatsen aan de rand van de stad zijn volgens de gemeente de ‘eerste maatregel in een rij’. Concrete plannen zijn er nog niet, wel een traject richting aanpassingen.

Meer maatregelen
Eind maart wordt er een bijeenkomst georganiseerd voor de ondernemersvereniging en wijkraden. Dit wordt gebruikt als input voor nieuw parkeerbeleid, dat in het laatste kwartaal van dit jaar in de Montferlandse gemeenteraad moet worden besproken.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.