gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pand in Velswijk gesloten na vondst van drugslab

16338b5776d706ce724a0675c51c39ef.jpg
Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Een woning aan de Davisweg in Velswijk is op last van de burgemeester van Bronckhorst, Patrick van Domburg, voor drie maanden gesloten. Begin december 2025 ging daar een schuur verloren door een verwoestende brand.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

‘De reden voor de sluiting is dat na een brand in het bijgebouw op deze locatie verwoestte resten van een drugslab zijn aangetroffen. Ook in de woning zijn voorwerpen gevonden die in relatie staan tot dit drugslab. Dit bleek na onderzoek door de politie en de ODA’, meldt de gemeente op haar website.

De brand ontstond 11 december in de schuur bij de woning. Hoe de brand precies heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk. Op de vlammenzee zijn veel hulpdiensten af gekomen, toch heeft de hulp niet mogen baten, de schuur kon niet meer worden gered. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

In het kader van het onderzoek werden eerder al twee mannen van 19 en 45 jaar uit Zelhem aangehouden. De politie onderzoekt de betrokkenheid van de verdachten. Of deze nog vast zitten is niet bekend.

Pand gesloten in Drempt
Net voor de jaarwisseling sloot burgemeester Van Domburg ook al een pand in Drempt. In de woning werd in november een hennepplantage gevonden. De politie vond daar 107 hennepplanten in de woning middenin het dorp.

Lees meer over:

|

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.