gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Overleden Canadese soldaat krijgt gezicht met monument in Didam

61c82e458dbd7442dc2baa7398892f1d.jpg

De Canadese soldaat Jim Miller overleed ten tijde van de Tweede Wereldoorlog in strijd tegen de Duitse bezetter. Woensdagmiddag is een monument ter ere van hem onthuld aan de Frieslandweg in Didam. Het monument staat op dezelfde plaats als waar hij overleed op 2 april 1945.

Bart Sollman | Mack Delleman |  | Aangepast op
“Ik sta hier met een geweldig gevoel en ben zelfs een beetje overweldigd. Het is echt heel bijzonder”, aldus Nieuw-Dijker Willie Sanders. Hij is de initiatiefnemer van het project en kwam met het idee om een eerbetoon voor de soldaat in het leven te roepen. “Een jaar of vier jaar geleden stuitte ik op een hoop gegevens over wat er vroeger gebeurd is samen met een tal van coördinaten erbij. Deze bleken de sterfplek van verschillende soldaten aan te duiden, waaronder die dus van Jim Miller”, vervolgt Sanders.

Al vrij snel leek Sanders het een goed idee om een monument voor de Canadese soldaat te ontwerpen. “Ik heb toentertijd het plan aan de burgemeester voorgelegd en die was direct enthousiast. Samen hebben we het plan verder uitgewerkt en concreet gemaakt.” Wat het monument uniek maakt, is dat het op particuliere grond geplaatst is. “Gelukkig waren ook de bewoners direct te spreken over het eerbetoon en wilden zij graag meewerken om het idee te realiseren”, aldus de initiatiefnemer.

Moment suprême
Zo’n zestigtal mensen kwamen woensdag, exact tachtig jaar later, bij elkaar tijdens de onthulling van het monument. Na onder meer een toespraak over de levensloop van de Canadees en het uitdelen van de welbekende ‘poppies’ (klaprozen), was het de eer aan burgemeester Harry de Vries en Willie Sanders om het monument te onthullen.

Lees ook

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.

691580056_1429842389173684_6638131807928877593_n.jpg

Zes dagen oud kalfje vermist in Sinderen

Met man en macht wordt er momenteel gezocht naar een weggelopen kalfje in Sinderen. Het diertje is sinds donderdagavond vermist.