gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Outdoor Gelderland komt naar Vragender

15560b0a7fa3cc3a1e47db8ff9e886d0.jpg

Outdoor Gelderland komt dit jaar voor het eerst naar Vragender. Het paardensportevenement, dat normaal op Papendal in Arnhem plaatsvindt, verplaatst dit jaar voor de zestiende editie van Outdoor naar het paardensportcentrum van de familie Morssinkhof.

Tijdens het evenement vinden er zowel springfinales plaats, als ook een dressuurgala. Dat laatste wordt zaterdagavond 18 juni geopend door kinderen. Bij het paardensportcentrum in Vragender wordt al sinds 2014 het Jumping de Achterhoek georganiseerd, waar ruiters van over de hele wereld aan meedoen. Nory Morssinkhof, mede-eigenaar van de locatie, is blij met de komst van Outdoor Gelderland. "We hebben altijd al graag een keer een mooi buitenevenement aan onze kalender willen toevoegen", laat de eigenaresse van Paardencentrum Lichtenvoorde weten. "Toen de concoursdatum op Papendal onzeker werd, kwam dit opeens ter sprake. We hebben een paar heel mooie evenementen binnen onze gemeente Oost Gelre en daar past Outdoor Gelderland natuurlijk ook tussen."

“Ik vind het belangrijk dat Outdoor Gelderland voor iedereen toegankelijk en aantrekkelijk is, voor paardensporters en niet-paardensporters", zegt Mariska van Groningen namens de organisatie van Outdoor Gelderland. "Er moet reuring zijn, je moet sport voelen en beleven.” De organisator is recent een samenwerking aangegaan met Eric en Nory Morssinkhof van Paardencentrum Lichtenvoorde. Voor deze editie, die plaatsvindt van 15 tot en met 19 juni, verwacht de organisatie meer dan alleen paardensport te laten zien: "Door een aantrekkelijk bijprogramma hopen we zoveel mogelijk regionale doelgroepen bij het evenement te betrekken."

'Grote verandering'
Volgens Van Groningen is het voor vele betrokkenen een grote verandering dat het evenement niet meer op Papendal plaatsvindt. Ze is blij dat belangrijke sponsoren meegegaan zijn naar de Achterhoek. "Tegelijkertijd merk je dat het evenement hier in de omgeving heel mooi ontvangen wordt", aldus Van Groningen. "Nieuwe bedrijven haken gewoon aan en het voelt wel alsof de regio het concours omarmt."

Foto: Wendy Scholten

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.