gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt opvolger voor Sportclub Silvolde-doelman

bc4c81c5ff5804ba8608f4f2f84992b6.jpg

De sportwereld van Oude IJsselstreek wordt vrijdagavond 5 april in het zonnetje gezet met de jaarlijkse Sportverkiezing. De gemeente zoekt opvolgers voor Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis en kickbokser Romy Loevering, die vorig jaar Sportvrouw en Sportman van het jaar werden, maar alle sporters kunnen een plek in de schijnwerpers krijgen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Sport is natuurlijk van ons allemaal”, zegt wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “Prestaties zijn dan één ding, dat vind iedereen geweldig, maar vanuit de gemeente denken we ook aan de breedtesport.” Dat gebeurt onder meer door de Sportpromotieprijs, die vorig jaar naar de samenwerkende jeugdafdeling van voetbalclubs vv Terborg en Sportclub Silvolde ging. De beide verenigingen hebben toevallig recent besloten een volgende stap te zetten naar een fusie. Wie er in aanmerking komt voor een prijs bij de Sportverkiezing, ligt bij de inwoners.

Tot 15 februari kunnen er via de gemeentelijke website kandidaten worden aangedragen, waarna een vakjury een aantal genomineerden kiest. “Dus we nodigen iedereen uit om de sporters die zij goed kennen, en die wij misschien niet in beeld hebben, te nomineren”, zegt Ankersmit. “Die nominaties komen bij een vakjury terecht, die zullen daar dan drie kandidaten uit kiezen. Dat wordt aan het publiek voorgelegd in de vorm van een stemronde.”

Persoonlijke favoriet?
Of Ankersmit een persoonlijke favoriet heeft die een nominatie verdient? “2024 is een Olympisch jaar, en we hebben in onze gemeente de topturnsters Sanne Wevers en Naomi Visser wonen. Zij trainen op de Turnacademie in Varsseveld. Die zijn misschien niet eens zo in beeld, omdat ze buiten het oog van iedereen trainen. Maar ik hoop wel dat we kunnen genieten van die topsport.”

De uitreiking
De uitreiking van de prijzen is op vrijdagavond 5 april op de DRU in Ulft. Ook alle kampioenen uit de gemeente worden dan gehuldigd. “Het is een avond vermaak met het hoofdthema sport”, schetst Ankersmit. “Daar hoort ook muziek bij, daar horen mooie beelden bij, en kippenvelmomenten. Het wordt gewoon echt een mooie avond voor iedereen.”

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.