gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt opvolger voor Sportclub Silvolde-doelman

bc4c81c5ff5804ba8608f4f2f84992b6.jpg

De sportwereld van Oude IJsselstreek wordt vrijdagavond 5 april in het zonnetje gezet met de jaarlijkse Sportverkiezing. De gemeente zoekt opvolgers voor Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis en kickbokser Romy Loevering, die vorig jaar Sportvrouw en Sportman van het jaar werden, maar alle sporters kunnen een plek in de schijnwerpers krijgen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Sport is natuurlijk van ons allemaal”, zegt wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “Prestaties zijn dan één ding, dat vind iedereen geweldig, maar vanuit de gemeente denken we ook aan de breedtesport.” Dat gebeurt onder meer door de Sportpromotieprijs, die vorig jaar naar de samenwerkende jeugdafdeling van voetbalclubs vv Terborg en Sportclub Silvolde ging. De beide verenigingen hebben toevallig recent besloten een volgende stap te zetten naar een fusie. Wie er in aanmerking komt voor een prijs bij de Sportverkiezing, ligt bij de inwoners.

Tot 15 februari kunnen er via de gemeentelijke website kandidaten worden aangedragen, waarna een vakjury een aantal genomineerden kiest. “Dus we nodigen iedereen uit om de sporters die zij goed kennen, en die wij misschien niet in beeld hebben, te nomineren”, zegt Ankersmit. “Die nominaties komen bij een vakjury terecht, die zullen daar dan drie kandidaten uit kiezen. Dat wordt aan het publiek voorgelegd in de vorm van een stemronde.”

Persoonlijke favoriet?
Of Ankersmit een persoonlijke favoriet heeft die een nominatie verdient? “2024 is een Olympisch jaar, en we hebben in onze gemeente de topturnsters Sanne Wevers en Naomi Visser wonen. Zij trainen op de Turnacademie in Varsseveld. Die zijn misschien niet eens zo in beeld, omdat ze buiten het oog van iedereen trainen. Maar ik hoop wel dat we kunnen genieten van die topsport.”

De uitreiking
De uitreiking van de prijzen is op vrijdagavond 5 april op de DRU in Ulft. Ook alle kampioenen uit de gemeente worden dan gehuldigd. “Het is een avond vermaak met het hoofdthema sport”, schetst Ankersmit. “Daar hoort ook muziek bij, daar horen mooie beelden bij, en kippenvelmomenten. Het wordt gewoon echt een mooie avond voor iedereen.”

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

haverkort10.png

Informateur Haverkort blijft na afhaken CDA bij raadsprogramma met vijf partijen

Informateur Erik Haverkort zet in Berkelland in op een raadsprogramma met vijf partijen. Het opstappen van het CDA aan de onderhandelingstafel vormt voor hem geen beletsel.

StokhorsterparkHummelo0.png

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan. De man is later weer vrijgelaten.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De Superboerinnen wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.