gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt opvolger voor Sportclub Silvolde-doelman

bc4c81c5ff5804ba8608f4f2f84992b6

De sportwereld van Oude IJsselstreek wordt vrijdagavond 5 april in het zonnetje gezet met de jaarlijkse Sportverkiezing. De gemeente zoekt opvolgers voor Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis en kickbokser Romy Loevering, die vorig jaar Sportvrouw en Sportman van het jaar werden, maar alle sporters kunnen een plek in de schijnwerpers krijgen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Sport is natuurlijk van ons allemaal”, zegt wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “Prestaties zijn dan één ding, dat vind iedereen geweldig, maar vanuit de gemeente denken we ook aan de breedtesport.” Dat gebeurt onder meer door de Sportpromotieprijs, die vorig jaar naar de samenwerkende jeugdafdeling van voetbalclubs vv Terborg en Sportclub Silvolde ging. De beide verenigingen hebben toevallig recent besloten een volgende stap te zetten naar een fusie. Wie er in aanmerking komt voor een prijs bij de Sportverkiezing, ligt bij de inwoners.

Tot 15 februari kunnen er via de gemeentelijke website kandidaten worden aangedragen, waarna een vakjury een aantal genomineerden kiest. “Dus we nodigen iedereen uit om de sporters die zij goed kennen, en die wij misschien niet in beeld hebben, te nomineren”, zegt Ankersmit. “Die nominaties komen bij een vakjury terecht, die zullen daar dan drie kandidaten uit kiezen. Dat wordt aan het publiek voorgelegd in de vorm van een stemronde.”

Persoonlijke favoriet?
Of Ankersmit een persoonlijke favoriet heeft die een nominatie verdient? “2024 is een Olympisch jaar, en we hebben in onze gemeente de topturnsters Sanne Wevers en Naomi Visser wonen. Zij trainen op de Turnacademie in Varsseveld. Die zijn misschien niet eens zo in beeld, omdat ze buiten het oog van iedereen trainen. Maar ik hoop wel dat we kunnen genieten van die topsport.”

De uitreiking
De uitreiking van de prijzen is op vrijdagavond 5 april op de DRU in Ulft. Ook alle kampioenen uit de gemeente worden dan gehuldigd. “Het is een avond vermaak met het hoofdthema sport”, schetst Ankersmit. “Daar hoort ook muziek bij, daar horen mooie beelden bij, en kippenvelmomenten. Het wordt gewoon echt een mooie avond voor iedereen.”

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.