gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt opvolger voor Sportclub Silvolde-doelman

bc4c81c5ff5804ba8608f4f2f84992b6

De sportwereld van Oude IJsselstreek wordt vrijdagavond 5 april in het zonnetje gezet met de jaarlijkse Sportverkiezing. De gemeente zoekt opvolgers voor Sportclub Silvolde-doelman Marco Olthuis en kickbokser Romy Loevering, die vorig jaar Sportvrouw en Sportman van het jaar werden, maar alle sporters kunnen een plek in de schijnwerpers krijgen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Sport is natuurlijk van ons allemaal”, zegt wethouder Ria Ankersmit van Oude IJsselstreek. “Prestaties zijn dan één ding, dat vind iedereen geweldig, maar vanuit de gemeente denken we ook aan de breedtesport.” Dat gebeurt onder meer door de Sportpromotieprijs, die vorig jaar naar de samenwerkende jeugdafdeling van voetbalclubs vv Terborg en Sportclub Silvolde ging. De beide verenigingen hebben toevallig recent besloten een volgende stap te zetten naar een fusie. Wie er in aanmerking komt voor een prijs bij de Sportverkiezing, ligt bij de inwoners.

Tot 15 februari kunnen er via de gemeentelijke website kandidaten worden aangedragen, waarna een vakjury een aantal genomineerden kiest. “Dus we nodigen iedereen uit om de sporters die zij goed kennen, en die wij misschien niet in beeld hebben, te nomineren”, zegt Ankersmit. “Die nominaties komen bij een vakjury terecht, die zullen daar dan drie kandidaten uit kiezen. Dat wordt aan het publiek voorgelegd in de vorm van een stemronde.”

Persoonlijke favoriet?
Of Ankersmit een persoonlijke favoriet heeft die een nominatie verdient? “2024 is een Olympisch jaar, en we hebben in onze gemeente de topturnsters Sanne Wevers en Naomi Visser wonen. Zij trainen op de Turnacademie in Varsseveld. Die zijn misschien niet eens zo in beeld, omdat ze buiten het oog van iedereen trainen. Maar ik hoop wel dat we kunnen genieten van die topsport.”

De uitreiking
De uitreiking van de prijzen is op vrijdagavond 5 april op de DRU in Ulft. Ook alle kampioenen uit de gemeente worden dan gehuldigd. “Het is een avond vermaak met het hoofdthema sport”, schetst Ankersmit. “Daar hoort ook muziek bij, daar horen mooie beelden bij, en kippenvelmomenten. Het wordt gewoon echt een mooie avond voor iedereen.”

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

flitser stickers

'Beruchte' flitspaal in Gaanderen is bestickerd: 'Wie was er klaar mee?

De mobiele flitspaal die in de afgelopen vijf weken bijna 15.000 mensen op de bon heeft geslingerd voor snelheidsovertredingen in Gaanderen, is afgeplakt. Iemand heeft blauwe stickers op de camera's van de flexflitser geplakt.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 16.38.39

‘Grootste uitdaging is in het echt te verbinden, maak er een werkwoord van’

‘Berkelland, met elkaar in verbinding!’ Een ronkende titel van vijf fracties op papier, die in de praktijk gestalte moet krijgen, zo gaf burgemeester Joost van Oostrum mee. “Verbinden is een werkwoord, je zult aan de slag moeten met elkaar. De grootste uitdaging is elkaar in het echt te verbinden, dus maak er een werkwoord van”, aldus Van Oostrum.

AZCDidam0

Centrum Didam deels dicht voor verkeer rond demonstratie met toespraak Wilders

Een deel van het centrum van Didam wordt woensdagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege een demonstratie tegen de beoogde asielopvang in de gemeente Montferland. De gemeente heeft maatregelen getroffen die wijzen op een verwachte grote opkomst, mede door de aangekondigde aanwezigheid van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.

grasmat Graafschap0

Nieuwe hybride grasmat De Vijverberg: ‘Hopen dat we op tijd klaar zijn’

Het voetbal ligt alweer even stil, maar van rust is allerminst sprake op stadion De Vijverberg. In Doetinchem wordt hard gewerkt aan een splinternieuwe hybride grasmat voor de Superboeren. Op 17 augustus moet op die nieuwe mat de eerste thuiswedstrijd van het seizoen afgetrapt worden.

SupermarktAlmen0

Supermarkt blijft toch in Almen: 'Gevormd door dorpsraad en mensen uit het dorp'

Toen de vorige eigenaar van de supermarkt in Almen aankondigde te willen stoppen, kwam de dorpsraad direct in actie. Zij besloten gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de winkel te dragen, iets dat volgens de dorpsraad essentieel is.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 10.56.56

Jongeman aangehouden na melding persoon te water in Doetinchem

Een melding van een persoon te water in de Oude IJssel bij Brasem in Doetinchem leidde dinsdagochtend tot de inzet van meerdere hulpdiensten. Volgens de politie ging het om een jongeman die eerder nabij de binnenstad te water was geraakt. Hij werd nagekeken door ambulancepersoneel en later aangehouden.