gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil nieuwe woonwijken

7d33633c149cc8c25a3cef0625f152f0

Oude IJsselstreek wil twee nieuwe woonwijken laten realiseren, in Ulft en in Gendringen. Over de definitieve invulling van de mogelijke woonwijken met honderden woningen gaat de gemeente in gesprek met inwoners.

Tim Rondeel |
“Ik ben blij dat deze woonwijken nu hetzelfde pad kunnen belopen als Varsseveld West", aldus wethouder Ben Hiddinga. Daar zijn ook inwonersbijeenkomsten gehouden in aanloop naar de bouw van de woonwijk. "Op basis daarvan is een eerste inrichting bepaald en die koppelen we op 19 april terug aan de inwoners", vertelt Hiddinga. "Biezenakker in Ulft en Lenteleven in Gendringen zijn de volgende waar we mee aan de slag kunnen.” Eerder sprak Oude IJsselstreek de ambitie uit om tot 2030 ruim duizend woningen gebouwd te krijgen.

Bij het gebied Biezenakker in Ulft wil de gemeente tussen de 360 en 480 woningen realiseren. Voor het gebied in Gendringen, Lenteleven, is de gemeente aan het onderzoeken of er tussen de 165 en 220 woningen gebouwd kunnen worden. Op beide locaties wordt ervan uitgegaan dat een groot gedeelte van de woningen tussen de 225.000 en 325.000 euro moet kosten.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.

Herenboerderij0

Eerste Herenboerderij van de Achterhoek wil groeien

Meer dan honderd huishoudens delen in Gaanderen samen één boerderij. Op ’t Maatje verbouwen zij hun eigen groenten en fruit en zorgen ze samen voor hun voedsel. Het is de eerste Herenboerderij van de Achterhoek. Volgens voorzitter Karin Aalders was de start best spannend.