gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek start pilot voor verlagen energiekosten inwoners

054e3b9d8e0c2ae42be6b4bb8f02e2e9

Oude IJsselstreek wil inwoners die getroffen worden door de stijgende energiekosten helpen met vijf verschillende elementen waaronder bespaarcoaches en een subsidieregeling. In oktober wordt er in Silvolde gestart met een pilot bij driehonderd huishoudens, naast de bestaande energietoeslag.

Tim Rondeel |
"Wij willen mensen structureel helpen en niet vijfhonderd euro in de hand drukken", aldus wethouder Janine Kock. "Het moet niet zo zijn dat je alleen de middelen hebt liggen maar dat het ook wordt ingezet." De aanpak Energiearmoede, zoals het plan van de gemeente heet, is een pakket met vijf maatregelen om de energiekosten bij inwoners te verlagen. Naast bespaarcoaches, een communicatiecampagne en een subsidieregeling stuurt de gemeente ook 'fixteams' op pad. Zij gaan onder andere radiatorfolie, duurzame douchekoppen en andere verduurzamende producten aanbrengen bij de huishoudens. Ook is er een witgoedregeling in het leven geroepen waarbij wordt gekeken of er energieslurpende apparaten vervangen kunnen worden.

Voor de stijgende energiekosten waren er ongeveer 1700 huishoudens in Oude IJsselstreek met een laag inkomen, dit is volgens de gemeente nu bijna verdubbeld. "We zien dat mensen het aan de onderkant heel krap hebben, maar de groep daarboven komt ook in de problemen en dat is een grote zorg die wij als college hebben", laat wethouder John Haverdil weten. "Voor mensen met een laag inkomen levert een hoog energierekening stress en mogelijk zelfs schulden op."

Subsidie voor isolatiemaatregelen
Naast de pilot start Oude IJsselstreek dit najaar met een subsidieregeling voor het isoleren van de eigen woning. Huishoudens met een bruto jaarinkomen tot 38.000 euro komen in aanmerking voor de subsidie. Het isoleren van spouwmuur, vloer en dak vallen onder het pakket met een maximum van 1500 euro.

55 plus
De gemeente is in samenwerking met Aalten en Berkelland begonnen met het project 'Heerlijk Thuis in Huis'. Hierbij denken wooncoaches bij 55-plussers mee over energiebesparing in huis. Op deze manier willen ze dat mensen langer zelfstandig in hun eigen huis kunnen blijven wonen.

Foto: REGIO8

Lees ook

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.