gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek start pilot voor verlagen energiekosten inwoners

054e3b9d8e0c2ae42be6b4bb8f02e2e9

Oude IJsselstreek wil inwoners die getroffen worden door de stijgende energiekosten helpen met vijf verschillende elementen waaronder bespaarcoaches en een subsidieregeling. In oktober wordt er in Silvolde gestart met een pilot bij driehonderd huishoudens, naast de bestaande energietoeslag.

Tim Rondeel |
"Wij willen mensen structureel helpen en niet vijfhonderd euro in de hand drukken", aldus wethouder Janine Kock. "Het moet niet zo zijn dat je alleen de middelen hebt liggen maar dat het ook wordt ingezet." De aanpak Energiearmoede, zoals het plan van de gemeente heet, is een pakket met vijf maatregelen om de energiekosten bij inwoners te verlagen. Naast bespaarcoaches, een communicatiecampagne en een subsidieregeling stuurt de gemeente ook 'fixteams' op pad. Zij gaan onder andere radiatorfolie, duurzame douchekoppen en andere verduurzamende producten aanbrengen bij de huishoudens. Ook is er een witgoedregeling in het leven geroepen waarbij wordt gekeken of er energieslurpende apparaten vervangen kunnen worden.

Voor de stijgende energiekosten waren er ongeveer 1700 huishoudens in Oude IJsselstreek met een laag inkomen, dit is volgens de gemeente nu bijna verdubbeld. "We zien dat mensen het aan de onderkant heel krap hebben, maar de groep daarboven komt ook in de problemen en dat is een grote zorg die wij als college hebben", laat wethouder John Haverdil weten. "Voor mensen met een laag inkomen levert een hoog energierekening stress en mogelijk zelfs schulden op."

Subsidie voor isolatiemaatregelen
Naast de pilot start Oude IJsselstreek dit najaar met een subsidieregeling voor het isoleren van de eigen woning. Huishoudens met een bruto jaarinkomen tot 38.000 euro komen in aanmerking voor de subsidie. Het isoleren van spouwmuur, vloer en dak vallen onder het pakket met een maximum van 1500 euro.

55 plus
De gemeente is in samenwerking met Aalten en Berkelland begonnen met het project 'Heerlijk Thuis in Huis'. Hierbij denken wooncoaches bij 55-plussers mee over energiebesparing in huis. Op deze manier willen ze dat mensen langer zelfstandig in hun eigen huis kunnen blijven wonen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?