gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek realiseert flexwoningen

9ef8ab82893dbc5cd60af994952be0ec.jpg

Oude IJsselstreek gaat in verschillende kernen flexwoningen plaatsen om woningzoekenden aan een betaalbaar huis te helpen. De gemeente is van plan in 2023 te beginnen met de realisatie.

Serena Speet |
"Met name starters, jongeren, statushouders, alleenstaanden, arbeidsmigranten en spoedzoekers kunnen geen betaalbare woning vinden", laat de gemeente op sociale media weten. "Flexwoningen zijn goedkoper dan reguliere woningen en daardoor mogelijk een goed alternatief voor deze woningzoekenden." De huizen worden aangeboden als huurwoningen en de gemeente geeft aan zorgvuldig om te gaan met het toewijzen van de woningen. De gemeente verwacht in 2023 de eerste woningen te plaatsen, in die eerste fase moeten er 45 tot vijftig huizen bijkomen: "Daarna kijken we waar nog behoefte aan is."

De flexwoningen kunnen sneller gerealiseerd worden dan reguliere huizen. Oude IJsselstreek wil op de Borgsche Rieten in Terborg, de Eikenlaan en het Haam in Varsseveld, de Voorstestraat en de Zeskamp in Ulft, de Walseweg in Gendringen en de Weverstraat in Varsselder flexwoningen gaan realiseren. Het is nog niet duidelijk wanneer op welke locaties gestart gaat worden met het plaatsen van de huizen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.