gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek is DRU-moe: ‘Het heeft veel te lang geduurd’

7e1c2fab2d708f5a9e7aa3fb0482d681

Het raadsbesluit om een helpende hand te bieden aan het noodlijdende DRU Industriepark maakt voorlopig een einde aan de soap. Volgens het gros van de raadsleden én veel inwoners werd dat ook tijd. Al een jaar lang gaat het over de stichting in zwaar weer.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Ik ben er echt klaar mee, het heeft veel te lang geduurd”, zegt Luuk Wondergem van Lokaal Belang. Wethouder Janine Kock is blij dat er nu “een punt is gezet”, en “Het vizier weer op de toekomst is gericht. De fracties hebben stuk voor stuk moeite met het broze vertrouwen tussen het college en de stichting. “Ja dat heeft veel deuken opgelopen, maar we doen er alles aan om dat te herstellen”, aldus Kock.

Iedere keer als er weer rustige vaarwater leek te komen, kwam er weer iets anders boven water. De coalitie wilde de voorwaarden aan het reddingsplan daarom scherper stellen. “Dat was voor ons gezien de recente ontwikkelingen wel echt nodig. Houdt de stichting zich hier niet aan, dan is het wat ons betreft einde oefening”, aldus Wondergem.

De afgelopen weken werd steeds meer duidelijk dat vrijwel niemand nog staat te springen om het over de DRU te hebben. “Elke keer sta ik hier weer met een steen in mijn maag”, zei Jeanette Elstak (CDA) eerder. Rens Spijkers (VVD): “Het duurt allemaal zo ontzettend lang, het is gewoon echt niet meer leuk.”

Écht de laatste keer
Naast dat Oude IJsselstreek echt klaar is met praten over de DRU, lijkt het ook écht de laatste keer dat de gemeenteraad een helpende hand biedt. “Als het aan mij ligt wel”, zegt Wondergem namens de grootste fractie in de raad. Kock onderschrijft dit. “De DRU moet zelfstandig de broek op kunnen houden.”

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.