gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek 65+ feest wordt toer langs verzorgingshuizen

c3ea3600e9a537e3933194a8fa122530

Zo’n tien jaar was het een vaste prik in de kermistent op het Zwarte Plein in Oer, Ulft-Noord, het Oude IJsselstreek 65+ muziekfeest. Afgelopen editie bleek echter de laatste keer in de huidige vorm te zijn. Eén kermistent wordt ingeruild voor maar liefst vier verzorgingshuizen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“We gaan het over de andere boeg gooien. Met de nieuwe opzet hopen we weer de oorspronkelijke doelgroep te bereiken”, zegt Jos van Aalst namens de organisatie. De keuze is vooral gemaakt vanwege de oplopende kosten van het evenement. “We willen het allemaal betaalbaar houden, maar dat is heel lastig. De tenthuur is een stuk hoger en we hadden de laatste editie nog maar 250 bezoekers”, aldus Van Aalst die met het evenement het liefst zo veel mogelijk ouderen wil bereiken.

Van Aalst: “Met de nieuwe opzet gaan we dat ook doen. We bereiken zo’n 400 mensen als we langs de verzorgingshuizen gaan.” Het Oude IJsselstreek 65+ muziekfeest vindt nu vier keer plaats in verschillende verzorgingscentra van Azora. “We beginnen in de Debbeshoek in Ulft op 19 juli, deze middag is inmiddels al uitverkocht. Er komen zeventig bewoners en dertig externe geïnteresseerden”, zegt Van Aalst. “De ouderen kunnen genieten van twee zangers, een borrel en een barbecue na de tijd.” De tweede dag in Ulft is op 30 juli in de Molenbeek.

Gekoppeld aan kermisdatum
Het muziekevenement was altijd gekoppeld aan de datum van de Ulftse kermis. Nu er ook naar andere dorpen uitgeweken wordt, zijn de data ook aangepast. Van Aalst: “Zo gaan we 23 augustus naar de Oevelgunne in Gendringen, in die periode is het daar kermis. Bij Schuylenburg in Silvolde doen we hetzelfde op 14 september. Zo kunnen we nog meer kermismiddagen voor ouderen organiseren.” De hoeveelheid beschikbare kaarten is per locatie verschillend. Wel zijn er op elke locatie bewoners én ouderen die er niet wonen welkom.

Toekomst nog niet zeker
“We denken dat dit dé toekomstbestendige manier is om het feest te vieren. Maar de reacties zijn natuurlijk altijd afwachten”, aldus Van Aalst. Voor het eerste jaar in de nieuwe vorm vraagt de organisatie ook geen extra sponsorgeld. “Dit jaar betalen we alles uit eigen kas. Daar zit nog genoeg in, we gebruiken wel gewoon de logo’s van de bedrijven die ons al jaren gesponsord hebben”, zegt Van Aalst.

Na het laatste evenement vindt er een evaluatie plaats. Van Aalst: “Dan gaan we kijken wat we doen. Of we gaan door, of we stoppen ermee en schenken al het geld wat over is aan een goed doel.”

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.