gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verslaat Duitse en Belgische volleyballers

9031c1a7562462af5eebc8d69b5152f8

Active Living Orion heeft twee van de drie potjes gewonnen op het zelf georganiseerde internationale toernooi in de Topsporthal. De volleyballers uit Doetinchem bereiden zich voor op het nieuwe seizoen en hopen deze jaargang wél eremetaal te pakken, daar moet het spelen tegen sterke teams uit het buitenland bij helpen.

Nick Hermsen |
“Het is zinvol op alle fronten”, vindt trainer Dirk Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn tweede seizoen bij de Doetinchemmers. “Het zijn mooie teams uit drie verschillende landen. Bij tijd en wijle was het een hoog niveau en er was veel weerstand, dus het was goed.” De Doetinchemmers wonnen op het toernooi in vijf sets van Netzhoppers uit Duitsland en Tectum Achel uit België. De Franse ploeg Nancy Volley-Ball bleek met 2-3 net te sterk. “De progressie in de drie wedstrijden is leuk om te zien”, zegt libero Mart Bleeker. “Daarin zijn we goed bezig als team.”

Vorig seizoen verloor Orion zowel de finale om de landstitel als om de beker. De komende weken maken de Doetinchemmers zich met de nodige revanchegevoelens op voor seizoensopener op zaterdag 1 oktober, want dit jaar moet er wél eremetaal worden gepakt. “Ik denk dat het zeker mogelijk is”, aldus Bleeker. “Maar Dynamo is elk jaar goed, dus die zullen het nu ook goed voor mekaar hebben. Lycurgus heeft een paar goede jongens erbij. Het gaat gewoon een goede, spannende strijd worden.”

‘Mooi ritueel voor komende jaren’
Hoewel de Topsporthal op zaterdag en zondag matig gevuld was, mag het vriendschappelijke toernooi met buitenlandse ploegen elk jaar terugkeren van de trainer. “Dit moet uitgroeien en het moet meer gaan leven”, zegt Sparidans. “Als we dit soort teams naar Nederland kunnen halen en we kunnen ze goed kunnen ontvangen, dan hebben we hier een heel centrum om dat te doen. Ik vind het een harstikke mooi ritueel voor de komende jaren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.