gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verslaat Duitse en Belgische volleyballers

9031c1a7562462af5eebc8d69b5152f8

Active Living Orion heeft twee van de drie potjes gewonnen op het zelf georganiseerde internationale toernooi in de Topsporthal. De volleyballers uit Doetinchem bereiden zich voor op het nieuwe seizoen en hopen deze jaargang wél eremetaal te pakken, daar moet het spelen tegen sterke teams uit het buitenland bij helpen.

Nick Hermsen |
“Het is zinvol op alle fronten”, vindt trainer Dirk Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn tweede seizoen bij de Doetinchemmers. “Het zijn mooie teams uit drie verschillende landen. Bij tijd en wijle was het een hoog niveau en er was veel weerstand, dus het was goed.” De Doetinchemmers wonnen op het toernooi in vijf sets van Netzhoppers uit Duitsland en Tectum Achel uit België. De Franse ploeg Nancy Volley-Ball bleek met 2-3 net te sterk. “De progressie in de drie wedstrijden is leuk om te zien”, zegt libero Mart Bleeker. “Daarin zijn we goed bezig als team.”

Vorig seizoen verloor Orion zowel de finale om de landstitel als om de beker. De komende weken maken de Doetinchemmers zich met de nodige revanchegevoelens op voor seizoensopener op zaterdag 1 oktober, want dit jaar moet er wél eremetaal worden gepakt. “Ik denk dat het zeker mogelijk is”, aldus Bleeker. “Maar Dynamo is elk jaar goed, dus die zullen het nu ook goed voor mekaar hebben. Lycurgus heeft een paar goede jongens erbij. Het gaat gewoon een goede, spannende strijd worden.”

‘Mooi ritueel voor komende jaren’
Hoewel de Topsporthal op zaterdag en zondag matig gevuld was, mag het vriendschappelijke toernooi met buitenlandse ploegen elk jaar terugkeren van de trainer. “Dit moet uitgroeien en het moet meer gaan leven”, zegt Sparidans. “Als we dit soort teams naar Nederland kunnen halen en we kunnen ze goed kunnen ontvangen, dan hebben we hier een heel centrum om dat te doen. Ik vind het een harstikke mooi ritueel voor de komende jaren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.