gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verslaat Duitse en Belgische volleyballers

9031c1a7562462af5eebc8d69b5152f8

Active Living Orion heeft twee van de drie potjes gewonnen op het zelf georganiseerde internationale toernooi in de Topsporthal. De volleyballers uit Doetinchem bereiden zich voor op het nieuwe seizoen en hopen deze jaargang wél eremetaal te pakken, daar moet het spelen tegen sterke teams uit het buitenland bij helpen.

Nick Hermsen |
“Het is zinvol op alle fronten”, vindt trainer Dirk Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn tweede seizoen bij de Doetinchemmers. “Het zijn mooie teams uit drie verschillende landen. Bij tijd en wijle was het een hoog niveau en er was veel weerstand, dus het was goed.” De Doetinchemmers wonnen op het toernooi in vijf sets van Netzhoppers uit Duitsland en Tectum Achel uit België. De Franse ploeg Nancy Volley-Ball bleek met 2-3 net te sterk. “De progressie in de drie wedstrijden is leuk om te zien”, zegt libero Mart Bleeker. “Daarin zijn we goed bezig als team.”

Vorig seizoen verloor Orion zowel de finale om de landstitel als om de beker. De komende weken maken de Doetinchemmers zich met de nodige revanchegevoelens op voor seizoensopener op zaterdag 1 oktober, want dit jaar moet er wél eremetaal worden gepakt. “Ik denk dat het zeker mogelijk is”, aldus Bleeker. “Maar Dynamo is elk jaar goed, dus die zullen het nu ook goed voor mekaar hebben. Lycurgus heeft een paar goede jongens erbij. Het gaat gewoon een goede, spannende strijd worden.”

‘Mooi ritueel voor komende jaren’
Hoewel de Topsporthal op zaterdag en zondag matig gevuld was, mag het vriendschappelijke toernooi met buitenlandse ploegen elk jaar terugkeren van de trainer. “Dit moet uitgroeien en het moet meer gaan leven”, zegt Sparidans. “Als we dit soort teams naar Nederland kunnen halen en we kunnen ze goed kunnen ontvangen, dan hebben we hier een heel centrum om dat te doen. Ik vind het een harstikke mooi ritueel voor de komende jaren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen tot één kilometer

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

JMO-20260610-Donny Warmerdam-SF0001

De Graafschap haalt oude bekende Warmerdam: ‘Blij om weer terug te zijn'

De Graafschap heeft donderdagmiddag de terugkeer van Donny Warmerdam bekendgemaakt. Tussen 2023 en 2025 stond de 24-jarige middenvelder ook onder contract in Doetinchem en speelde hij 82 wedstrijden voor de Superboeren.

f230298c-69d2-46fe-bc9d-e8c6cdf944e8

Fietser met spoed naar ziekenhuis na ongeval in Zeddam

Een fietser is donderdagmiddag met spoed naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een automobiliste in Zeddam. De weg was tijdelijk afgesloten.

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.

440402bb-505e-4e9d-beca-34b3218f0148

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Doetinchem

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen in Doetinchem. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.