gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion verliest geen set bij rivaal Dynamo

7f74f5f0eaa8080fd0da3116c6d481b3.jpg

Active Living Orion heeft zondagmiddag de topper tegen nummer twee Draisma Dynamo in Apeldoorn gewonnen. De volleyballers uit Doetinchem blijven daardoor de ongeslagen koploper in de eredivisie.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De uitslag verbaast misschien niet meer, maar dit was wel tegen een directe concurrent”, zegt aanvoerder Stijn Held van koploper Orion. “Het kan wel tien jaar geleden zijn dat we in Apeldoorn met 0-3 wonnen. Dat is niet normaal.” In de eerste set bleef Dynamo aardig in de buurt, maar won Orion met 24-26. In de tweede (17-25) en de derde set (20-25) was het verschil tussen de ploegen groter. “De eerste set was een set die hoort bij zo’n wedstrijd tussen de nummer een en twee”, vindt Held. “Die trokken we naar ons toe, maar daarna waren we een stuk beter.”

Dynamo-trainer Redbad Strikwerda bedankte zijn voormalig werkgever Orion na afloop bij de NOS voor de les. Hij denkt dat zijn Dynamo daardoor kampioen wordt in de play-offs die volgen op de reguliere competitie. “Dat is typisch Strikwerda”, zegt Held. “Ik kan er vooral om lachen. Hou dat vooral vol en dan gaan we de strijd in de play-offs wel uitmaken. Er valt wat voor te zorgen, je kan beter aan het eind van het seizoen een wedstrijd winnen, maar ik win ze liever allebei.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.