gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars wil met 'Bulls' als voorbeeld naar Europese subtop van volleybal

8e9ff060c9a31831f6d9d8cfd7f82365

Met de nieuwe naam Orion Stars wil de volleybalclub een volgende stap zetten. De regerend landskampioen en bekerhouder wil richting een begroting van een miljoen euro gaan en daarmee als Nederland aansluiten bij de Europese subtoplanden België en Duitsland. Als Orion Stars hopen de Doetinchemmers dit seizoen hun debuut te maken in de Champions League.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het hoort bij de volgende stap die wij willen zitten”, zegt technisch directeur Pim Kamps van de Doetinchemse volleybalclub. “Dat is een bredere basis creëren in Nederland, maar we gaan natuurlijk ook onze vleugels uitslaan richting België.” De nieuwe identiteit, met een knipoog naar de Amerikaanse topsportteams als de Chicago Bulls en de LA Lakers, is onderdeel van de toekomstplannen richting 2030. Ook ‘Orion Farmers’ is in de brainstormsessies voorbij gekomen. De keuze is uiteindelijk gevallen op Orion Stars, een verwijzing naar het sterrenstelsel. Active Living verdwijnt zo uit de naam, maar blijft hoofdsponsor.

Na het nationale succes van vorig seizoen, met de bekerwinst en de landstitel, wil Orion doorpakken. De eigen Topsporthal is met nieuwe verlichting en een nieuwe vloer al aangepakt, maar op het wensenlijstje staat ook een skybox. De begroting moet worden opgekrikt, van de huidige 500.000 euro naar 1 miljoen euro, mede door nieuwe aandeelhouders te werven. “Topsport is natuurlijk opportunisme, dus je moet ook een beetje dromen”, zegt algemeen directeur Wijnand Geerdink. “Maar het zijn wel de ingrediënten hoe we mensen naar de zaal gaan lokken. We willen mensen wat bieden, we willen onszelf wat bieden, dus het is niet voor niks benoemd.”

Verder dan de Achterhoek kijken
Het zijn ambitieuze plannen voor een club uit de nuchtere Achterhoek. Maar Orion Stars kijkt nadrukkelijk verder dan de eigen streek, want door met livemuziek en een lichtshow meer beleving te bieden in de Topsporthal, moet er ook meer publiek komen. “Wij zitten natuurlijk in Doetinchem en horen bij de Achterhoek, maar Wijnand en ik zijn niet perse Achterhoekers”, zegt Kamps. “Wij kijken verder, ook richting Arnhem. Daar komt ook publiek van ons vandaan. We zijn Orion, we blijven Orion, maar we hebben wel een groot bereik richting Nederland.”

Roeselare-uit
En komend seizoen ook buiten Nederland, want Orion gaat voor het eerst in de nieuwe Bene-Cup en de Bene-Conference spelen tegen Belgische tegenstanders. Daarin kan het bijvoorbeeld Knack Roeselare treffen, een Belgische topclub met een begroting van rond de twee miljoen euro. “We hebben zin om tegen die ploegen te spelen, ze zijn over het algemeen net wat verder”, legt algemeen directeur Geerdink uit. “We kunnen ons daaraan optrekken, dus ik denk dat het een hele mooi competitie wordt.”

Landstitel blijft belangrijkste
Het belangrijkste doel voor Orion Stars blijft volgens technisch directeur Kamps wel het Nederlands kampioenschap: “Dat is de reis waar je een heel jaar naartoe werkt. Waar je op dag één mee begint, en waar je mee afsluit. Tuurlijk zijn we nieuwsgierig naar de Champions League. Maar daar moeten we ons eerst voor zien te plaatsen. De Belgische competitie is ook interessant, commercieel, maar ook voor de spelers. Voor mezelf vind ik het landskampioenschap wel het mooiste en belangrijkste.”

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.