gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars voor de tweede keer op rij in de finale van Nationale Beker

0a81b8755c098019545a55c2b6463cef

De volleyballers van Orion Stars uit Doetinchem hebben zondagmiddag een plek in de finale van de Nationale Beker veroverd. De Doetinchemmers wonnen beide duels in de halve finale tegen het Groningse Nova Tech Lycurgus. Hierdoor maken zij een grote kans om voor de tweede keer op rij de beker mee naar de Achterhoek te nemen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
In de eerste wedstrijd van de halve finale in Groningen maakten beide teams het nog spannend. Orion trok in de eerste twee sets nipt aan het langste eind door met 24-26 en 25-27 te winnen. De derde set werd ruim gewonnen door de Groningers met 25-16. Toch ging Orion Stars er met de winst vandoor. In de vierde en laatste set wonnen ze met 20-25. Dankzij deze uitgangspositie hadden de Achterhoekers tijdens de return in Doetinchem genoeg aan het winnen van twee sets om zich te plaatsen voor de finale.

Tijdens de return zondagmiddag in Doetinchem kwam Orion vrijwel de hele wedstrijd sterk voor de dag. Daardoor werd de eerste set ruim gewonnen met 25-19. Orion Stars hoefde daarna nog slechts de tweede set te winnen om een finaleplek definitief veilig te stellen. Dat lukte met een overtuigende 25-20 overwinning. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd in een 3-0 zege voor de Doetinchemmers, nadat ook de derde en laatste set met 25-22 werd gewonnen.

Finale tegen Dynamo?
Draisma Dynamo of Numidia VC Limax wordt de tegenstander van Orion in de finale. De eerste wedstrijd van hun halve finale werd door Draisma Dynamo met 4-0 gewonnen. Hierdoor hoeven de volleyballers uit Apeldoorn, net als de Doetinchemmers, tijdens de return slechts twee sets te winnen. Wie uiteindelijk tegenover Orion Stars komt te staan in de finale, wordt duidelijk op 6 maart.

Wie er uiteindelijk met de eindwinst vandoor gaat, wordt 21 april duidelijk tijdens de bekerfinale in de Maaspoort in Den Bosch. Op die plek wisten de Doetinchemmers vorig jaar overtuigend met 3-0 hun eerste hoofdprijs sinds 2019 te winnen.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.