Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars uit Doetinchem na spannende finale voor de vierde keer landskampioen

f6571e0e3038f895c056b8741853013e.jpg

Orion Stars uit Doetinchem heeft voor de vierde keer de landstitel veroverd door Lycurgus drie keer te verslaan in de 'best-of-five'-finale. De Doetinchemmers wonnen de zeer spannende beslissende wedstrijd met 2-3 van de Groningers.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De eerste set verliep vrijwel de hele tijd gelijk op. In het latere deel van de set kwam Lycurgus iets sterker voor de dag. Toch waren het de Doetinchemmers die uiteindelijk aan het langste eind trokken. Zij sleepten de set binnen met 23-25. Ook de tweede set ging lang gelijk op, al had Lycurgus vaak een kleine voorsprong. Later in de set wisten de Groningers sterker te spelen, wat hen de winst opleverde met 25-21. Daarmee stond het 1-1 in sets.

In de derde set wist Lycurgus zich verder terug te knokken in de wedstrijd. Ze bouwden gedurende de set een vrij comfortabele voorsprong op, die ze niet meer uit handen gaven. De set werd gewonnen met 25-23, waarmee Lycurgus op een 2-1 voorsprong kwam. Na twee verloren sets kwam Orion Stars in de vierde set weer sterk terug. Vrijwel de hele set behielden zij een voorsprong op Lycurgus. Uiteindelijk won Orion de set met 22-25, wat de stand op 2-2 bracht.

Spannend slot
De allesbeslissende vijfde set was zenuwslopend. Beide teams gingen lange tijd gelijk op en wisselden elkaar af in het behalen van matchpoints. Op een gegeven moment kwam Lycurgus op 20-19. Bij het volgende punt dachten de Groningers de overwinning te hebben binnengehaald en begonnen zij het feest te vieren. Echter, na een challenge van coach Dirk Sparidans van Orion, werd het punt alsnog teruggedraaid. Het feest ging niet door voor Lycurgus.

Orion profiteerde optimaal en trok uiteindelijk aan het langste eind. Ze wonnen de set met 22-24 en kroonden zich daarmee voor de vierde keer tot landskampioen.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.