gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars knokt, maar moet buigen voor Fenerbahçe in kolkende Topsporthal

OrionStarsFener0

Foto: REGIO8

Een uitverkochte SaZa Topsporthal in Doetinchem vormde woensdagavond het decor voor een Europese volleybalavond van formaat. Orion Stars nam het in de eerste kwartfinale van de CEV Volleyball Cup op tegen het Turkse Fenerbahçe. Ondanks een sterke openingsfase zat een overwinning er uiteindelijk niet in.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op

“Je moet volle bak starten en kijken of je ze onder druk kan zetten. Dan zie je dat je het hun heel lastig kan maken. In de kleedkamer had ik echt gedacht dat we deze konden winnen”, schetst passer-loper Gijs Jorna. Dat Orion het de Turken lastig maakte, bleek in de eerste set. Mede door een moeizame start van de bezoekers pakten de Doetinchemmers overtuigend de setwinst: 25-18.

In de tweede en derde set toonde Fenerbahçe echter zijn klasse. Beide sets werden overtuigend gewonnen: de tweede met 21-25 en de derde met een ruime 13-25. In de vierde set herpakte Orion zich en maakte het opnieuw spannend. Toch trokken de Turken ook deze set nipt naar zich toe: 24-26.

“In zo'n derde set gaat bij hen eigenlijk alles goed en bij ons alles mis. Ik denk dat we wel een vijfde set hadden verdiend”, aldus trainer Dirk Sparidans. Jorna vult aan: “Als sporter moet je de momenten herkennen waarop je ze aan het wankelen krijgt en dan doordrukken. Dat lukte net niet en dat is frustrerend.”

Kolkende arena
Ook buiten de lijnen was het genieten voor de 1.650 volleybalfans. De Topsporthal veranderde in een kolkende arena, een ambiance die de nieuwe standaard moet worden in Doetinchem.

“Natuurlijk krijg je dat mee en dat is alleen maar mooi. Het is prachtig om te zien hoe de sport hier beleefd wordt. Dan merk je ook dat wij daarin meegaan als Nederlandse sporters”, zegt Jorna.

Trainer Sparidans genoot eveneens van de sfeer, al overheerst bij hem de teleurstelling over het resultaat. “Het is fantastisch wat dit losmaakt in de Achterhoek en daar moeten we met z’n allen op voortbouwen. Maar als coach bereid je zo’n wedstrijd voor om te winnen. Dan is het balen als dat net niet lukt.”

Groeien naar internationale top
De ambitie van Orion Stars is duidelijk: uitgroeien tot een gevestigde naam in het internationale volleybal. “Orion steekt z’n nek uit om te groeien. Dit zijn de momenten waarvoor je het doet. We willen ons meten met de beste teams van Europa, zoals Fenerbahçe”, aldus Jorna.

Kans op ommekeer klein
De kansen zijn nog niet volledig verkeken voor de Doetinchemmers, maar de return wordt een zware opgave, beseft ook Sparidans. “Het is een Europese uitwedstrijd tegen een topteam. We kunnen ons spel zeker verbeteren, maar of het realistisch is dat we doorgaan? Dat denk ik niet. Al kan er in volleybal veel gebeuren.”

Ook Jorna ziet dat de kansen beperkt zijn, maar blijft strijdbaar: “Waarschijnlijk verdient één speler daar meer dan wij allemaal bij elkaar. Dus moeten we op een creatieve manier proberen dichterbij te komen. Alles of niets, volle bak gaan en dan zien we waar het schip strandt.”

De return in Turkije is donderdag 19 februari om 17.00 uur in Istanboel.

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.