Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars begint seizoen met toppers in eigen huis

8897c0634cb4eee99017597fd7247cdd.jpg

Orion Stars uit Doetinchem maakt zich op voor het nieuwe volleybalseizoen. Met veel nieuwe gezichten in het team bereiden de Doetinchemmers zich voor op de strijd om de Supercup, aankomende zondag en kort daarna wacht al direct een nieuwe uitdaging, namelijk een wedstrijd in de Champions League.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We hebben een uitgebalanceerd team, vind ik. Ik denk dat het ook onze kracht is dat we niet leunen op een aantal jongens, maar echt het gevoel hebben dat we een hele brede selectie hebben", vertelt passer/loper Gijs Jorna. “We kunnen wat doorwisselen, dus dat is fijn. En het zijn allemaal jongens die hongerig zijn naar de start, dus dat is gewoon belangrijk.”

Jorna, die ook een belangrijk onderdeel vormt van het Nederlands volleybalteam, kwam dit seizoen naar Doetinchem. Volgens algemeen directeur Wijnand Geerdink zegt dat, samen met de sportieve prestaties ,veel over de aantrekkingskracht van de club voor toekomstige aanwinsten.

“Dat spreekt zich snel rond in het volleyballand, ook richting buitenlandse spelers”, aldus Geerdink. “Want als je het goed georganiseerd hebt en dat gaat niet alleen om de organisatie rond het volleybal, maar ook om het programma dat wij draaien, dan praten die jongens daar met elkaar over. Dat is voor anderen dan weer een reden om sneller naar Orion te komen.”

Hopen op een kolkende sporthal
Toch zijn de ambities van algemeen directeur Geerdink nog lang niet vervuld. Met Orion Stars wil hij de komende tijd blijven groeien. Een belangrijke ambitie is om nóg vaker een volle SaZa Topsporthal te zien.

“Orion Stars is een merk met succes, maar we zijn nog niet een succesvol merk”, vertelt Geerdink. “Als we buiten op straat of in de omgeving ‘Orion Stars’ noemen, dan heeft dat nog niet heel veel impact. En daar begint het wel mee. We willen een aansprekend merk zijn, waar je graag naar komt kijken en waar iedereen het naar zijn zin heeft. Daar moet je hard voor werken om dat voor elkaar te krijgen, dat wordt onze nieuwe ambitie.”

Nederlandse prijs binnenslepen
In zijn eerste seizoen in de SaZa Topsporthal hoopt Gijs Jorna ook op een sfeervolle tribune. Hij heeft al een indrukwekkende loopbaan achter de rug, maar er blijft nog één grote wens op zijn lijstje staan. Een die hij dit seizoen meerdere malen hoopt te vervullen.

“Ik heb in vrijwel alle landen waar ik gespeeld heb een prijs gepakt, maar nog niet in Nederland. Dus zondag is een mooie eerste kans”, aldus Jorna. “Ik denk dat de club ook met een schuin oog kijkt naar de Europese campagne,de kwalificatie voor de Champions League, maar ook de BeNe Conference om daar hoge ogen te gooien, omdat dat toch iets nieuws is. Dus ja, dat is wel een uitdaging voor onze club en onze ploeg.”

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.