gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion door in Europa: uitnodiging voor Superboeren

d825205d09fc4987baa9d4ab7e062a6f

De volleyballers van Orion Stars hebben zich woensdagavond geplaatst voor de achtste finale van de CEV Cup. In Zwitserland werd door middel van een golden set gewonnen van Volley Amriswil en daarmee werd het Europese avontuur van de Achterhoekers verlengd.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De eerste wedstrijd van het tweeluik werd in december gewonnen door Orion. In de eigen Saza Topsporthal werd het duel met 3-1 beslist. De opdracht voor de mannen van trainer Dirk Sparidans was dan ook duidelijk: niet met 3-1 of 3-0 verliezen. In een zenuwslopende wedstrijd, waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren, liep dit echter anders. Amriswil wist de eerste drie sets nipt te winnen (27-25, 28-26 en 25-23), waardoor een golden set de beslissing moest brengen.

In deze alles-of-niets-situatie richtte Orion de rug en werd er met 10-15 gewonnen. Hierdoor hebben de Achterhoekers zich geplaatst bij de laatste zestien van de CEV Cup. De tegenstander van de Doetinchemmers is nog niet bekend.

Orion nodigt Superboeren uit
Zondag speelt Orion in eigen huis tegen PDK Huizen in de eredivisie. Voor deze wedstrijd hebben ze een actie in het leven geroepen: alle seizoenskaarthouders van De Graafschap kunnen gratis naar binnen. “We spelen zondag allebei thuis en dat gaf ons de gedachten om alle mensen in de Achterhoek de kans te geven om twee topsportwedstrijden in een middag te bekijken”, aldus algemeen manager Rob Jorna.

Orion speelt om 12.00 uur en De Graafschap speelt aansluitend om 14.30 uur in eigen huis tegen FC Den Bosch. Door de winterse omstandigheden van de afgelopen week is het nog maar de vraag of er op De Vijverberg gevoetbald gaat worden, maar de actie van Orion blijft hoe dan ook gelden: “Dan misschien wel des te meer, dan bieden we mensen de kans om het andere topsportteam uit de Achterhoek te supporten. Maar laten we vooral hopen dat de wedstrijd van De Graafschap gewoon doorgaat.”

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.