gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Organisatie geniet van mogelijk laatste Reurlse Zommerdagen

07b78bfed02605d4e609a50958ce6be1

Duizenden bezoekers kwamen er de afgelopen dagen op af en met een stralende zon aan de hemel hadden de randvoorwaarden voor een laatste editie niet beter kunnen zijn. De toekomst van de Reurlse Zommerdagen in Ruurlo is onzeker, maar de huidige organisatie sluit het met een goed gevoel af.

Dean van het Laar |
De 41e editie gaat in de boeken als een zonovergoten editie waarbij het evenement afscheid neemt van de folkloristische dans- en muziek. Het was verweven met het jaarlijkse dorpsfeest, maar de dansgroep moet er noodgedwongen mee stoppen. “Er is onvoldoende aanwas om door te gaan”, vertelt voorzitter Ben Lodeweges van het vijfdaagse evenement. “De huidige leden worden allemaal een dagje ouder, en een jongere generatie dien zich vooralsnog niet aan.”

Ook de verdere organisatie van het evenement wordt waarschijnlijk uitbesteed. Een mogelijke opvolger is gevonden, maar of er een 42e editie komt is volgens de voorzitter niet zeker. “Zoals het er nu naar uitziet gaat de plaatselijke ondernemingsvereniging de organisatie van het evenement overnemen, maar of dat allemaal rond gaat komen is nog niet bekend”, aldus Lodeweges.

Meer dan tienduizend bezoekers
De organisatie kijkt in ieder geval met een goed gevoel terug op de mogelijk allerlaatste editie van de Reurlse Zommerdagen. “We hebben meer dan tienduizend bezoekers mogen verwelkomen en we hebben ontzettend veel leuke reacties ontvangen”, zegt Lodeweges. “Bovendien zijn we gezegend met dit zonovergoten weer, dus we hadden het ons niet beter kunnen wensen.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.