gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opluchting na geslaagde berging tankwagen

00c8fb6dca833e4dcd15c7076c617f28.jpg

Stichting Huis Bergh is opgelucht dat de berging van de vrachtwagen bij Hotel Montferland vrijdagavond is gelukt. Het voertuig dat twintigduizend liter gevaarlijke stof vervoerde kwam vast te staan op een smal weggetje.

Jasper Hazelaar |
“Het klinkt nu alsof het allemaal zo makkelijk is gegaan, maar het waren wel degelijk bange uren”, zegt voorzitter David Overbosch van Stichting Huis Bergh. Grootste angst was dat de tankwagen zou kantelen, waardoor de gevaarlijke stof natronloog in de natuur terecht zou komen. De vrachtwagen werd in balans gehouden met een kraanwagen terwijl de vloeistof werd overgepompt. Vervolgens werd de tankwagen met dezelfde kraan de weg weer opgetild. Nadat de chauffeur de smalle weg richting het hotel afreed, kon hij boven op de parkeerplaats omdraaien en terugrijden.

De gasten van Hotel Montferland moesten tijdig hun onderkomen verlaten, maar konden vrijdagavond weer terug naar hun kamers. “Gelukkig kunnen onze gasten weer gerust slapen en zijn we gewoon weer open”, aldus Gerben Bosje, eigenaar van het hotel. Ook Overbosch is opgelucht: “Ik heb bewondering voor de snelle, vakkundige en voortreffelijk gecoördineerde inzet van brandweer en politie.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.