gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opluchting bij pomphouder in Gendringen door eerlijke kansen in grensgebied

25bcd168c8763f35cef5829a6c5d41a4

De afgelopen jaren werden tankstations in de Achterhoek nabij de grens, geconcurreerd door de goedkopere Duitse pompen. Nu de Duitse overheid begin september de tankrabatt heeft opgeheven, is tanken in Nederland en Duitsland evenwichtiger en in sommige gevallen in Nederland goedkoper.

Rens van Schip |
“En wij zijn maar een klein stationnetje, als je het langs de hele grens trekt dan gaat het een enorme financiële meevaller worden”, aldus Mark Heuthorst, eigenaar van de BP in Gendringen. Hij zag tot zijn opluchting dat begin september in Duitsland de tijdelijke belastingverlaging werd opgeheven. Door ook een accijnsverlaging op Nederlandse brandstof, is tanken bij zijn pomp relatief gelijk aan de prijzen over de grens. Deze situatie is op dit moment gunstig voor hem, maar de afgelopen jaren zag hij een groot deel van zijn klanten de grens over trekken om te tanken. “Wij hebben hele zware jaren gehad”, vertelt de pomphouder. “Ik ben blij dat wij voor het eerst in acht tot tien jaar weer eens een keer een gelijk speelveld hebben, want zo hoort het ook te zijn.”

Het tankstation van Heuthorst, die op nog geen kilometer van de grens zit, moest door belastingen hogere tarieven heffen dan zijn collega’s in Duitsland. “Het is natuurlijk te gek voor woorden dat Nederlanders naar de andere kant van de grens moeten rijden, om daar hun brandstof te kopen omdat het hier veel duurder is”, aldus de pomphouder die het vooral bij de politiek in Den Haag mis ziet gaan. “We betalen echt veel te veel belasting. We willen gewoon een gelijk speelveld, dat is het enige wat wij vragen.”

Uitbreiding
Doordat veel klanten in de grensregio de afgelopen jaren ervoor kozen om hun benzine goedkoper bij de oosterburen te halen, kan hij met alleen de verkoop van brandstof zijn zaak niet meer boven water houden. “Wij hebben de klanten nodig, voor de stroom, voor het personeel en om te zorgen dat we zelf ook nog een boterham kunnen verdienen”, vertelt Heuthorst. “Daarom hebben wij naast een Phone House ook nog een wasstraat en een Primera. Want, zoals wij altijd zeggen, we hebben maar één concurrent en dat is de overheid.”

Uitnodiging
Zelf hoopt Heuthorst dat de beleidsmakers gaan kijken naar de gevolgen: “Ik hoop dat ze in Den Haag gaan uitrekenen wat dit hun gaat kosten dan wel opleveren, want dat vinden ze op dit moment niet belangrijk.” Op de vraag of ze een keer welkom zijn om langs te komen? “De koffie staat klaar en ik sta ze graag te woord.”

Foto: REGIO8
8938d0df6828c6d88852d5488c230072

Lees ook

WhatsApp Image 2026-11-06 at 10.36.28

Laatste raadsvergadering Boumans eindigt met feesthoedjes en muzikaal afscheid

Feesthoedjes, een speciaal afscheidslied en een bijzondere motie. Burgemeester Mark Boumans werd donderdagavond tijdens zijn allerlaatste raadsvergadering in Doetinchem op ludieke wijze in het zonnetje gezet. Na een avond vol politieke discussies over de begroting voor 2027, verraste de gemeenteraad de vertrekkende burgemeester met een muzikaal afscheid. Al liet Boumans zich eerder op de avond ook nog één keer fel horen.

BrandEibergen

Twee bewoners gewond bij woningbrand in Eibergen

Twee bewoners van Eibergen zijn donderdagavond gewond geraakt bij een woningbrand. De brandweer was met drie voertuigen ter plaatse.

112hengeloBlurr

Bedrijfsbus botst tegen auto op beruchte kruising in Hengelo

Bij een harde botsing op de beruchte kruising bij de Kruisbergseweg in Hengelo zijn geen gewonden gevallen. Een bedrijfsbus kwam in botsing met een personenauto.

VuurwerkAngstDuitslandLindlahr2

Emmerich vreest Nederlands vuurwerktoerisme tijdens oud en nieuw

Hoe bereid je je voor op een jaarwisseling waarvan niemand weet hoe die gaat verlopen? In Emmerich am Rhein houden ze rekening met Nederlanders die vanwege het vuurwerkverbod in eigen land de grens oversteken. Hoeveel mensen dat zullen gaan doen en wat de gevolgen zijn voor de Duitse grensstad, is onduidelijk.

Duitse flitser

'Superflitser’ maakt zijn naam waar: 3.828 snelheidsovertreders betrapt in elf dagen in Suderwick

De ‘superflitser’ van de gemeente Bocholt had het in Suderwick zo druk dat de accu tussendoor urenlang moest worden opgeladen. Elf dagen lang stond de installatie, die dag en nacht in beide richtingen meet, bij wegwerkzaamheden aan de Dinxperloer Straße. Bij de wegversmalling geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Precies 3.828 weggebruikers reden harder: gemiddeld zestien per uur.

Vluchtelingen aankomst Betteld2

De Betteld opnieuw in beeld voor tijdelijke opvang statushouders

Het COA en De Betteld willen vanaf 1 december weer statushouders opvangen in Zelhem. Het gaat om een groep van ongeveer honderd nareizigers, van wie de familie al in Nederland is.