gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opbouw van de Zwarte Cross van start

7eb4c4cfd081773817a4363be7af11a8.jpg

De opbouw van de Zwarte Cross is vrijdagochtend van start gegaan op de Besselinkschans bij Lichtenvoorde. De eerste paaltjes staan inmiddels in de grond voor het grootste festival van Nederland, dat over drie weken met 220.000 bezoekers verspreid over vier dagen van start gaat.

Jasper Hazelaar |
“We zijn in één moeite doorgegaan vanaf Manana Manana hiernaartoe”, vertelt Jeroen Brummelman, coördinator van de opbouw bij het festival dat dit jaar ontwaakt na een coronastilte. “Het voelt hartstikke fijn om hier na twee jaar afwezigheid weer te staan.” Om het festivalterrein met 33 verschillende podia én een grote camping op te bouwen moet er het nodige gebeuren. “We hebben op dit moment achthonderd paaltjes voor de rijplaten erin zitten”, vertelt Brummelman. “Voor het hele festivalterrein gaan we wel richting de drieduizend paaltjes.”

Op het tachtig voetbalvelden grote terrein is de camping deze editie iets gegroeid in vergelijking met de Zwarte Cross in 2019, van 26.500 naar 30.000 man. Andere kleinere aanpassingen zijn er onder meer aan de podia. “De vaste dingen zoals het hoofdpodium en de Megatent blijven wel op dezelfde plaats staan, maar andere kleine weides en tenten hebben we wel wat verplaatst. De bekende kroegenstraat heeft dit jaar een update gehad, daar komen één of twee tentjes bij en het wordt een pleintje.”

Drie weken zwoegen
Vanwege de opbouw moet het verkeer rond Lichtenvoorde rekening houden met omleidingen. De komende drie weken zijn de mannen en vrouwen van De Feestfabriek nog druk om het terrein klaar te maken. “We zijn hier nu nog niet 24 uur per dag”, vertelt Brummelman. “Later in de opbouwperiode wel, dan blijven we met een aantal collega’s intern. Nu heb je ’s avonds nog wel iets vrije tijd.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.